ZOZZ header

ulXVIII Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko odbędą się w dniach 4-5 sierpnia 2018 roku na wodach Bałtyku w pobliżu Dziwnowa. Będą to wyścigi: długi i dwa krótkie. Szczegółową instrukcję żeglugi opracuje Sędzia Główny Tomasz Sawukinas i ogłosi bezpośrednio przed regatami

Dziwnów to miejsce bardzo przyjazne żeglarstwu, zawsze możemy liczyć na pomoc i udział Burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka i jego współpracowników. Ostatnie lata to cykl międzynarodowych regat głównie w klasach Laser i Optymist, również w tym roku kalendarz imprez sportowych w Dziwnowie obejmuje Puchar Europy w Laserach w dniach 11-12 sierpnia, a w dniach 16-18 sierpnia tradycyjny XVII Festiwal Gwiazd Sportu.

Jako autor i organizator Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko zawsze chciałem, aby były dostępne dla jak największej grupy żeglarzy z Polski i innych krajów nadbałtyckich. Dlatego też w regatach jest duża ilość grup: z pomiarem ORC, z pomiarem KWR, bez pomiarów, żeglarze samotni, oldtimery, a od tego roku również załogi dwuosobowe. W poprzednich dwóch edycjach regat przeważały silne wiatry i to zdecydowanie ograniczało ilość startujących jachtów, szczególnie tych mniejszych, do 10 metrów długości. A tych jachtów jest dużo, slip w Dziwnowie pozwala na slipowanie jachtów przywiezionych na przyczepach. I warto z tego korzystać.

Organizacja regat w rejonie Dziwnowa pozwala na zmiany uwzględniające aktualną pogodę, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo regat. Nad bezpieczeństwem regat będzie czuwała załoga statku szkolno – badawczego Akademii Morskiej w Szczecinie „Nawigator XXI”, obecnego w regatach od ich początku w roku 2001. Regaty będzie fotografował Franciszek Długajczyk, Jego i innych fotografów prace można obejrzeć na www.regaty-unityline.pl

Od tego roku będzie obowiązek posiadania polisy OC z kwotą ubezpieczenia minimum 1.500.000 euro. Wymóg OC na taka kwotę wynika z faktu, iż wielu żeglarzy ma polisy na kilka lub kilkanaście tysięcy, kwoty zdecydowanie za niskie w przypadku faktycznych szkód w mieniu i zdrowiu. Wysoka kwota ubezpieczenia nie oznacza wysokiej składki, warto popytać w firmach ubezpieczeniowych, a szczególnie tych specjalizujących się w żeglarstwie. Natomiast wysoka kwota ubezpieczenia zapewnia pokrycie roszczeń, trzeba brać pod uwagę że najdroższy jacht w naszych regatach kosztował 4 miliony euro, a szkody na zdrowiu powodują największe roszczenia.

Rozpoczęcie regat w dniu 4 sierpnia o godz. 08.00 odbędzie się w Marinie Dziwnów przed mostem, a zakończenie 5 sierpnia o godz. 16.00 w Marinie Dziwnów. Postój jachtów będzie możliwy przed i za mostem i będzie bezpłatny.

Załączam zawiadomienie i zgłoszenie do XVIII Regat Unity Line (do pobrania). Zapraszam do zgłoszeń. Dane których aktualnie nie znamy, np. personalia załogi, mogą być uzupełnione później. Udział w regatach wymaga opłacenia wpisowego w wysokości: 60 PLN od jachtu oraz dodatkowo od każdego żeglarza 40 PLN, dla jachtów z załogą jednoosobową 50 PLN na rachunek bankowy: Piotr Stelmarczyk w Banku Zachodnim WBK VIII O/ Szczecin nr konta 30 1090 2268 0000 0001 1385 6875. Postój jachtów w Porcie Jachtowym w Dziwnowie podczas regat będzie bezpłatny.

Uwaga ! Zamkniecie listy zgłoszeń 1 lipca 2018. Po tym terminie Organizator może zadecydować o przyjęciu spóźnionej rejestracji jachtu. W takim przypadku wpisowe wynosić będzie 120 PLN od jachtu oraz od każdego załoganta 80 PLN, dla jachtów z załogą jednoosobową 100 PLN. Nie będą przyjmowane zgłoszenia po 01.08.2018. W dniu 03.08.2018 opublikowane zostaną listy startowe w poszczególnych grupach. Jachty zgłoszone po 01.08.2018 mogą startować tylko jako jachty towarzyszące, nie klasyfikowane. Zapraszam na stronę regat www.regaty-unityline.pl oraz stronę Dziwnowa www.dziwnow.pl

Przesyłam pozdrowienia.
Komandor Regat Unity Line Piotr Stelmarczyk, Szczecin tel (887) 166-316

POBIERZ:

 

Początek strony