ZOZZ header

Regaty optimistJuż w tę sobotę, 8 września br., na Odrę wypłyną młodzi żeglarze, którzy będą rywalizować między sobą w klasie optimist. Przed nimi "I. Regaty o Puchar Kapitana Borchardta". Wyścigi odbędą się na Odrze w centrum Szczecina.

Zapowiada się bardzo ciekawa żeglarska sobota. Między Mostem Długim a Trasą Zamkową będziemy mogli podziwiać zmagania młodych żeglarzy, którzy powalczą o Puchar Kapitana Borchardta. To właśnie "nasz" żaglowiec STS "Kapitan Borchardt" będzie w ten weekend świętował swoje stulecie (o czym piszemy osobno), i z tej okazji zorganizowane zostaną rocznicowe "I. Regaty o Puchar Kapitana Borchardta". Ścigających się "optimiściarzy" będzie można oglądać ze szczecińskich nadodrzańskich bulwarów. Regaty rozegrane zostaną w klasie Optimist A, B i C. Start jest bezpłatny! Organizatorem regat jest Centrum Żeglarskie oraz Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta. Regaty są organizowane w formie zabawy i nie wliczają się do ogólnie prowadzonego sportowego rankingu zawodników.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – do piątku 7 bm., do godz. 12.00, oraz w biurze regat (namiot w Marinie na Wyspie Grodzkiej) w sobotę 8 bm., w godzinach: 8.00-10.00.
Program regat - sobota 8 września br.:

godz. 10.00 – uroczyste otwarcie regat
godz. 10.15 – odprawa z sędziami
godz. 11.00 – sygnał do pierwszego wyścigu
godz. 15.00 – zakończenie regat na pokładzie "Kapitana Borchardta"

Na wszystkich młodych uczestników czekać będą okolicznościowe upominki. Zwycięzcy otrzymają puchary i dyplomy. Zapraszamy zainteresowanych dziennikarzy i fotoreporterów.

Celina Wołosz
rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie

Początek strony