ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2013/05/12/2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2013/05/12/2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

2 maja 2013 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Elita polskiego żeglarstwa spotkała się z Panem Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim przy okazji otwarcia wystawy „Biało-czerwona na morzach i oceanach” organizowanej w Dniu Flagi RP. 

Wystawa poświęcona jest dokonaniom polskich żeglarzy, kapitanów, jachtów i żaglowców pływających pod biało-czerwoną i stanowi swego rodzaju podsumowanie kilkudziesięciu lat polskiego żeglarstwa oceanicznego, a na czarno-białych i kolorowych obrazach zaprezentowano kilkadziesiąt słynnych rejsów z udziałem polskich żeglarzy. Każda plansza wystawy, a jest ich w sumie 39, to historia innego bohatera, historia niezwykłych rejsów i sukcesów, które symbolicznie łączy flaga.
 
W promowanie dokonań żeglarzy, włączył się sam Prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął honorowym patronatem wystawę i zaprosił bohaterów wystawy na uroczyste otwarcie ekspozycji i spotkanie w Kancelarii. W spotkaniu wzięło udział aż 17 wybitnych polskich żeglarzy i żeglarek – Krystyna Chojnowska-Liskiewicz,
Bolesław Kowalski, Zbigniew Gutkowski, Tomasz Cichocki i wielu innych.
 
Doceniając zasługi bohaterów wystawy dla rozwoju polskiego żeglarstwa, Pan Prezydent osobiście wręczył polską banderę wybitnym polskim żeglarzom przybyłym na specjalne zaproszenie. Wśród obecnych byli także nasi kapitanowie – Wojciech Jacobson, Maciej Krzeptowski, Janusz Charkiewicz, Edward Zając.  Banderę otrzyma również Henryk Widera, który był nieobecny w tym dniu.
 
Wręczenie polskiej bandery jako znaku obecności Rzeczypospolitej Polskiej na morzach i oceanach, to dowód osobistej odwagi oraz symbol najwyższych wartości. Zacytuję tu słowa Pana Prezydenta: „Nie ma chyba polskiego serca, które nie biłoby mocniej na widok polskiej biało-czerwonej flagi idącej wysoko na maszt. Albo polskiej flagi, która reprezentuje nasz kraj, naród w różnych miejscach świata"
 
 
kapitan Janusz Charkiewicz

{gallery}2013/05/12/2{/gallery}
 

Początek strony