ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/11/13 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/11/13 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

altSezon regatowy 2014 dobiegł końca. To dobry czas na jego podsumowanie. W okresie od marca do października 2014 TeamBAKISTA brał udział przede wszystkim w regatach zaliczanych do Pucharu Świata w match-racingu:

1) marzec - Slovenia Open (Grade 3+) - 6 miejsce,

2) maj - PSV Match Race, Niemcy (Grade 3) - 3 i 5 miejsce,

3) maj - Kreuzlingen Match Race, Szwajcaria (Grade 2+) - 6 miejsce,

4) czerwiec - Szczecin Match Race (Grade 2+) - 8 miejsce,

5) czerwiec - Świnoujście Match Race (Grade 3+) - 5 miejsce,

6) lipiec - Kamień Pom. Match Race (Grade 3+) - 5 miejsce,

7) sierpień - PYC Match Race, Berlin (Grade 4) - 2 miejsce,

8) wrzesień - Mistrzostwa Polski, Szczecin (Grade 3+) - 4 miejsce,

9) wrzesień - Austrian Open, Wiedeń (Grade 3) - 7 miejsce,

10) październik - Alster Match Race, Hamburg (Grade 3) - 6 miejsce;

Skład meczowy TeamBAKISTA stanowili:
- Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
- Adam Laskowski - dziobowy/pitman,
- Marek Prokopiak - dziobowy/trymer żagli przednich/pitman,
- Marcin Zubrzycki - dziobowy/trymer grota
- Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
- Patryk Zbroja - sternik.

Warto podkreślić, że żeglarze TeamuBAKISTA brali również udział w najbardziej prestiżowych regatach meczowych:

- Mistrzostwach Europy w Świnoujściu (Krzysztof Żełudziewicz startował na pozycji trymera grota w załodze P. Tarnackiego, zajmując ostatecznie 11 miejsce);

- Mistrzostwach Świata w Sopocie (Maciej Gonerko, Krzysztof Żełudziewicz z uzupełniającym skład szczecinianinem Łukaszem Czają startowali w załodze Karola Jabłońskiego, zajmując doskonałe 5 miejsce).

Należy przypomnieć, że ambicje szczecinian zarówno na początku sezonu, jak i w jego trakcie były jednak zdecydowanie wyższe. Wyniki na pierwszy rzut oka nie wyglądają zbyt imponująco. Tyle tylko, że charakterystycznym elementem tegorocznych zmagań na arenach meczowych była najsilniejsza do tej pory konkurencja i walka na najwyższym sportowym poziomie. Dość przypomnieć, że w poszczególnych imprezach szczecinianie rywalizowali niemal na równi z większością załóg z pierwszej 30-tki światowego rankingu. W kluczowych momentach zabrakło po prostu opływania w meczach o wysoką stawkę i pewności siebie, co ostatecznie przełożyło się na brak zwycięstwa w decydującym wyścigu, czy awansu bezpośrednio do strefy medalowej większości z imprez.

Niemniej, jakość regatowego rzemiosła TeamuBAKISTA jest po sezonie 2014 zupełnie inna. W stosunku do roku poprzedniego ewidentnie poprawiona została rozgrywka przedstartowa, czyli jeden z najważniejszych elementów regatowej rozgrywki, a do tego komunikacja w załodze, i wspólna praca ukierunkowana na jak najlepszy wynik ("jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"). Poprawiona została technika prowadzenia jachtu oraz jego szybkość, zwłaszcza na 4-osobowych jachtach ze spinakerem typu TOM28 i BLU26, na których widać wyraźny postęp umożliwiający równorzędną walkę z załogami ze światowej czołówki. Te elementy dają gwarancję, że oprócz bardzo dobrej żeglugi i przyjemności (tzw. "fanu") ze wspólnych startów, w końcu przyjdą jeszcze lepsze wyniki :)

W uzupełnieniu bogatego kalendarza meczowego, TeamBAKISTA startowali również w czterech imprezach w formule flotowej (o bardziej lokalnym wymiarze):

1) czerwiec - Marx-Oartz-Preis, Berlin, gdzie zajęli 3 miejsce;

2) sierpień - Regatach Unity Line, Dziwnów, gdzie jacht Tomahawk TeamBAKISTA zdobył trofeum dla najszybszej bezwzględnie jednostki we wszystkich wyścigach,

3) październik - Błękitnej Wstędze Jeziora Dąbie - jacht Tomahawk TeamBAKISTA obronił trofeum sprzed roku oraz z roku 2010.

4) październik - Regaty Mistrzów o Złotego Gryfa Pomorza Zachodniego - regaty organizowane przez Polish Match Tour na jednakowych jednostkach klasy TOM28, gdzie TeamBAKISTA zmierzył się z czołowymi załogami zachodniopomorskimi, wygrywając pewnie rundę finałową i zdobywają główne trofeum.

W regatach flotowych (głównie na jachcie Tomahawk TeamBAKISTA) szczecinianie startowali w następującym składzie (rotacyjnie):
- Karina Rostek - trymer baksztagów, taktyk
- Jacek Baryła - trymer żagli przednich,
- Krzysztof Beltrani - pitman,
- Michał Eichler - pitman,
- Artur Jączkowski - trymer żagli przednich,
- Marek Prokopiak - pitman,
- Bartosz Prokast - pitman,
- Tomasz Tetela - pitman, operator kamer,
- Aleksander Wiraszko - trymer baksztagów, operator kamery,
- Remigiusz Zgrych - trymer grota;
- Patryk Zbroja - sternik.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Sezon 2015 już niedługo!

Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.

Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM), atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.

Partnerami załogi TeamBAKISTA są:

 - Polish Match Tour (PMT) - pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana będzie ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbędą się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie kolejne imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari Match Racing Tour - oficjalnych mistrzostw świata.

- Enterprise Logistics - spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

- Miasto Szczecin - team bierze udział w projekcie "Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR" promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,

Partnerami medialnym załogi są:
ogólnopolski magazyn "ŻAGLE" oraz zagle.com.pl

Fot. Tomasz Turczyński/NewsPress 

{gallery}2014/11/13{/gallery}
Początek strony