ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/09/12 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/09/12 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

altW minioną sobotę 13 września wystartowała kolejna edycja Szczecińskiej Ligi Regatowej. Sprawdzona formuła cyklicznych regat dla amatorów i miłośników żeglarstwa po raz kolejny, przez ponad miesiąc będzie gościła na wodach jeziora Dąbie Małe.
 
Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy PMTEvents, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty „Pomorze Zachodnie”, „Szczecin 2015”, „Polskie LNG”, „Subaru”, „D.A.D” i „Marina Club” na co dzień stanowią trzon floty PMT wykorzystywanej do organizacji regat Pucharu Świata czy mistrzostw Europy i Polski. W tym roku na ich pokładach ścigali się medaliści mistrzostw świata z Brytyjczykiem Ian’em Williams’em na czele, a w lipcu w Świnoujściu włoska załoga Simonne Ferrarese wywalczyła na nich tytuł Mistrza Europy. Szczecińska Liga Regatowa jest więc znakomitą platformą dla żeglarzy amatorów, aby poczuć smak prawdziwej sportowej rywalizacji i ścigania się na najbardziej wyczynowej flocie żeglarskiej w Polsce.
 
Kolejna edycja ligi ponownie spotkała się z zainteresowaniem osób prywatnych i firm. Załogi składają się z grupy od czterech do ośmiu osób każda. Jednocześnie w regatach w załodze znajduje się maksymalnie do pięciu osób, więc skład niektórych załóg będzie zmieniał się co imprezę, co umożliwia większej grupie osób wzięcie udziału w regatach. Po każdym etapie wszyscy uczestnicy mają okazję do integracji i wymiany doświadczeń przy żeglarskim grillu. W jesiennej edycji na starcie zobaczymy na pewno zobaczymy załogi znane z poprzednich regat:
 
1.   Deloitte Adventure Team
2.   Bilfingers
3.   BFC (Baltic Forwarding Company)
4.   PKO Leasing
5.   EOL – Best Advisors Team
 
Liga składa się z czterech regat rozgrywanych co tydzień lub dwa tygodnie od 13 września do połowy października. Wielki Finał zaplanowany jest na sobotę 18 października. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ostatniej edycji wywalczyła załoga EOL.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl
 
{gallery}2014/09/12{/gallery}
Początek strony