ZOZZ header

Witam

Chciałbym na wstępie życzyć wspaniałej żeglarskiej przygody i udanego pobytu w Kołobrzegu. Proszę o przypomnienie wszystkim uczestnikom regat o zamkniętym akwenie wokół progów podwodnych. Do chwili obecnej nie ma jeszcze wystawionego oznakowania nawigacyjnego tego obszaru. W załączeniu przesyłam zarządzenie Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku dotyczące tego zagadnienia. Dla szybkiego zorientowania w temacie przypomnę, że progi podwodne rozciągają się na długości ok. 3 km poczynając od wschodniej strony mola w Kołobrzegu aż do wysokości hotelu ARKA ( tak jak widoczne są ostrogi).

Odległość progów od linii brzegu  nie jest możliwa do podania z uwagi na zmiany wynikające z wysokości poziomu wód na akwenie. Należy przyjąć, że minimalna bezpieczna odległość od brzegu wynosi 1 kabel. Dokładne współrzędne zamkniętego akwenu podane są w ww. zarządzeniu i są wiążące.


W przypadku ewentualnych pytań proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam

 

Tadeusz Wojtasik

Kapitan Portu Kołobrzeg

 

Bardzo proszę uwzględnić informacje Pana Kapitana Portu Kołobrzeg w trakcie Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Dziękuję Panu Kapitanowi za wskazanie niebezpiecznego akwenu.  Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

Początek strony