ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/05/37 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/05/37 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wielkimi krokami zbliża się Szczecin Match Race - najsilniej obsadzone regaty żeglarskiego Pucharu Świata w historii Szczecina, organizowane przez Polish Match Tour w dniach 30.05. - 1.06.2014 r.!

W ramach przygotowań do tej imprezy, a także celem zmierzenia się z europejską czołówką, szczeciński TeamBAKISTA, dowodzony przez Patryka Zbroję, już od piątku wystartuje w Szwajcarii (Kreuzlingen) na malowniczych wodach Jeziora Bodeńskiego w regatach Grand Prix Bodensee (Grade 2).

W regatach weźmie udział 12 załóg z Austrii, Danii, Francji, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji i Polski. Listę startową otwierają:
1) Nicolai Sehested (nr 6 światowego rankingu ISAF) - aktualnie najlepszy duński team, startujący również z powodzeniem regatach katamaranów Extreme 40;
2) Eric Monnin (nr 9 rankingu) - wielokrotny Mistrz Szwajcarii,
3) Pierre-Antoine Morvan (nr 10 rankingu) - wielokrotny Mistrz Francji, uczestnik World Match Tour, zwycięzca Sopot Match Race.


Organizatorzy tego najważniejszego w tym roku wydarzenia w Szwajcarii zapewniają do dyspozycji zawodników bardzo zwrotne i szybkie jacht klasy Blu26.

TeamBAKISTA wystąpi w następującym składzie:
Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
Marcin Zubrzycki - dziobowy,
Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota/pitman,
Patryk Zbroja - sternik.

Zarówno jachty, jak i akwen regat są szczecinianom znane. To właśnie w Kreuzlingen wygrali w kwietniu 2012 r. swoje pierwsze regaty rangi Grade 3 pokonując w finale E. Monnin. Podobnie w ubiegłym roku TeamBAKISTA okazał się najlepszy na tych samym typie jachtów w Zurychu, wygrywając Volvo Match Race Cup. Motywacja jest zatem ogromna.

Wyniki regat będzie można śledzić na profilu załogi:
www.facebook.com/pages/Patryk-Zbroja-Yacht-Racing-Team

oraz profilu organizatora regat:
www.facebook.com/events/228183417306045/?fref=ts


Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.

Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM), atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.


Partnerami załogi TeamBAKISTA są:

- Polish Match Tour (PMT) - pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana będzie ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbędą się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie
Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie kolejne imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari Match Racing Tour - oficjalnych mistrzostw świata.

- Enterprise Logistics - spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

- Miasto Szczecin - team bierze udział w projekcie "Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR" promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,


Partnerami medialnym załogi są:
ogólnopolski magazyn "ŻAGLE" oraz zagle.com.pl

{gallery}2014/05/37{/gallery}

Początek strony