ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/05/35 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/05/35 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 W samo południe, 5 lipca 2014 r., wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna.  W tym roku będzie to już 5 edycja tego wydarzenia, które od pierwszego startu jest popularne wśród żeglarzy z różnych środowisk. W zamyśle pomysłodawcy, Mateusza Kusznierewicza, Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna miał być spoiwem łączącym dwie duże imprezy żeglarskie: regaty Nord CUP oraz zlot Baltic Sail i tak też się stało.
 
Kto w tym roku sięgnie po trofeum – specjalny przechodni puchar z prawdziwego bursztynu? Do tej pory miało go w rękach trzech triumfatorów: Przemysław Zagórski w 2010, po nim Sergey Pavlenko w 2011 i Marek Kowalski, który 2 lata z rzędu (2012 i 2013) zwyciężał na katamaranie Oiler. Co przyniesie piąta edycja wyścigu? Czy ponownie na najwyższy stopień podium wpłynie Marek Kowalski i jego załoga, którzy jak wiemy, szykują się do startu, a może będzie to zupełnie inny żeglarz? O tym przekonamy się już 5 lipca 2014 r.
 
Rejestracja zawodników na stronie nordcup.pl jest już otwarta, zgłosić się będzie można również w biurze regat Nord CUP albo biurze zlotu Baltic Sail.
 
Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna nastąpi 5 lipca 2014 o godzinie 20.00 na Targu Rybnym w Gdańsku. Tego samego wieczoru zapraszamy wszystkich uczestników wyścigu na grilla do bazy regat Nord CUP – Centrum AZS Galion w Górkach Zachodnich.
 
W tegorocznej edycji, oprócz nagrody głównej, wyróżnione będą też poszczególne kategorie:
·        Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m
·        Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m
·        Jachty jednokadłubowe 8 – 10m
·        Jachty jednokadłubowe 10 – 12m
·        Jachty jednokadłubowe powyżej 12m
·        Jachty wielokadłubowe
·        Deski z żaglem lub latawcem
Zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa na Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna!
 
{gallery}2014/05/35{/gallery}
Początek strony