ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/05/15 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/05/15 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Polish Match Tour otrzymał prawo organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata w match racingu w roku 2015.

Decyzją Komisji ds. Match Racingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF Polska otrzymała prawo organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2015. Rekomendowanym miejscem wydarzenia jest Świnoujście, które już w tym roku w lipcu będzie gościło uczestników Mistrzostw Europy.

"Główny wpływ na wybór PMT jako organizatora tak ważnych regat miało przede wszystkim ogromne doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez. Przeszło 50 regat pucharu świata w przeciągu 8 lat robi wrażenie i jest najlepszą rekomendacją organizatorów. Do tego znakomita flota jachtów TOM28 i dobra lokalizacja jaką jest Świnoujście sprawiło, że nasz wybór nie był trudny" - podkreślił Jon Napier - przewodniczący Komisji ds. Match Racingu ISAF.

Maciej Cylupa - dyrektor PMT - dodaje: "Jest to dla nas ogromna nobilitacja, że rok po roku otrzymujemy prawo organizacji jednych z najważniejszych imprez światowego kalendarza. Jest to dla nas ogromy motywator do działania. Do tego jak spojrzymy na listy startowe naszych tegorocznych regat, na których znajdziemy takie nazwiska jak Ian Williams - trzykrotny mistrz świata - czy Phil Robertson - brązowy medalista ostatnich mistrzostw, to świadczy o tym, że w Polsce można robić regaty na najwyższym światowym poziomie."

Termin przyszłorocznych mistrzostw nie został jeszcze ustalony, ale organizatorzy celują na początek września. Szczegóły zapewne poznamy w najbliższym czasie.

A już 30 maja rozpoczynają się kolejne zawody z cyklu PMT, czyli Szczecin Match Race 2014, na których zobaczymy, aż pięciu sterników z czołowej dziesiątki światowego rankingu w tym wspomniani Williams i Robertson. Nie zabraknie najlepszego polskiego sternika meczowego Przemysława Tarnackiego.

Zapraszamy do Szczecina od 30 maja do 1 czerwca

Organizatorem regat jest MT Partners Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a partnerami imprezy są Marina’Club, Pomorze Zachodnie, Subaru Import Polska i D.A.D Sportswear – oficjalny dostawca odzieży kadry narodowej PZŻ.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej cyklu www.polishmatch.pl oraz profilu facebook https://www.facebook.com/PolishMatchTour

{gallery}2014/05/15{/gallery}

Początek strony