ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/04/21 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/04/21 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Środowy NordCUP Klubowy to nowa seria regat otwarta dla każdego żeglarza, niezależnie na jakim jachcie pływa. W każdą środę, o godzinie 18 spotykamy się na starcie w Gdańsku – Górkach Zachodnich. Środowy NCK ma charakter ligi klubowej, gdzie każdy ma możliwość szlifowania swoich umiejętności żeglarskich, a jednocześnie regaty te prowadzone są w sposób przyjazny nawet dla nowicjuszy regatowych. Udział jest bezpłatny.
Środowy NordCUP Klubowy został zainspirowany przez Regaty w Każdą Środę, które odbywają się w Szczecinie z inicjatywy Andrzeja Armińskiego i jego stoczni Mantra Yachts.

Rozgrywane będą dwie klasyfikacje – jachtów balastowych i mieczowych (np. Finn, Omega, Nautica 450). Do opracowania wyników jachtów balastowych stosowany jest system NHC, a dla mieczowych Portsmouth Yardstick (PY). Oba systemy nie wymagają żadnych pomiarów i pozwalają na współzawodniczenie różnych typów jachtów. Ciekawą cechą systeu NHC jest to, że umożliwia wygranie wyścigu nawet przez nowicjusza. Oba systemy są także sprawdzone w działaniu i zostały opracowane przez Royal Yachting Association (GB).

W każdą środę wyścigi zaliczane do regat rozpoczną się o godzinie 18. W programie przewidziane są 2-3, krótkie, ok. 30minutowe wyścigi. Wyścigi te zostaną poprzedzone przez wyścig treningowy o godzinie 17.30 Wszystkie wyścigi odbędą się w pobliżu główek wejściowych Gorki Zachodnie. Po wyścigach zaplanowane jest spotkanie załóg w restauracji Galion z ciepłym poczęstunkiem oraz ogłoszenie wyników.

ZOBACZ: Zawiadomienie o regatach

pozdrawiam
Michał Korneszczuk
team organizacyjny
Regaty Nord Cup 2014

t: +48 58 350 6131 | f: +48 58 732 2363 | k: +48 501 497 366
e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | w: www.nordcup.pl

{gallery}2014/04/21{/gallery}

Początek strony