ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/04/11/2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/04/11/2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Ponad 80 jachtów i ponad 100 uczestników zgłosiło się w marcu do piętnastej edycji Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar „Poloneza” i załóg dwuosobowych. Główną Listę Startową zamknięto już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń.
W sobotę 1 marca otwarto zgłoszenia i opublikowano dokumenty zgłoszeniowe. Kilka minut po północy, tuż po uruchomieniu zgłoszeń, na liście byli już pierwsi uczestnicy. Po dwóch dniach organizator miał 50 zgłoszeń, a po dwóch tygodniach musiał zamknąć przyjmowanie zapisów na główną listę startową (ilość miejsc jest ograniczona ze względu na koszty trackingu satelitarnego). Wciąż można się zgłaszać na listę rezerwową oraz na listę specjalną (tu obowiązuje podwyższona opłata rejestracyjna). Tegoroczna edycja regat odbędzie się od 08 do 17 sierpnia.

Do regat zgłosili się znani żeglarze. Topowy oceaniczny Team Zbigniew Gutkowski wraz z Maciejem Marczewskim wystartują na jachcie „Energa”. Wystartuje Szymon Kuczyński, laureat nagrody Żeglarz Roku Magazynu „Wiatr”. Tym razem Szymon popłynie nowym jachtem typu Maxus 22 przygotowywanym do rejsu dookoła świata. Zobaczymy dziennikarza Kubę Strzyczkowskiego. Wystartuje Andrzej Sokołowski, uczestnik czterech historycznych edycji regat z lat 1974 – 1989 (popłynie najprawdopodobniej ze zdobywcą Pucharu Poloneza w 2011 Markiem Lewensteinem). Zgłosili się też niedawni zdobywcy pucharu „Poloneza”: Maciej Karpiński (wygrał w 2012 roku) oraz ubiegłoroczny triumfator Piotr Falk. Andrzej Kopytko popłynie na jachcie Delphia 40 „Polska Miedź”, na którym Tomasz Cichocki opłynął samotnie świat. Rywalizować będzie też dwóch żeglarzy niepełnosprawnych: Ralf Pritzkow i Dirk Sonnabend.

W wyścigu wystartują aż cztery jachty typu Setka konstrukcji Janusza Maderskiego. To pięciometrowe łodzie ze sklejki budowane do atlantyckich regat samotników Setką przez Atlantyk. Będą rywalizować w klasie Open II oraz w grupie setek. Można powiedzieć, że w trakcie regat „Poloneza” odbędą pierwsze mistrzostwa polski samotników w klasie Setka.
Zainteresowanie startem w wyścigu wyrazili również Krzysztof Baranowski. Chce popłynąć na „Polonezie”, którego imieniem nazwano tradycyjne trofeum regat. Więcej o regatach „Poloneza” na stronie imprezy www.regaty-poloneza.pl.
Organizatorzy poszukują wsparcia finansowego imprezy – poszukiwany jest sponsor tytularny i pozostali sponsorzy i partnerzy. Zainteresowane firmy, instytucje i organizacje prosimy o kontakt z organizatorem: Krzysztofem Krygierem tel. 601 233 434 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – dla każdego partnera przygotowano pakiety sponsorskie.

Zapraszamy do kibicowania i do zgłoszeń.
Organizator Krzysztof Krygier

{gallery}2014/04/11/2{/gallery}
Początek strony