20160831 234348Wyruszyli pod koniec września ubiegłego roku i po ponad rocznej żegludze zostawiając za rufą blisko 18 tys. mil morskich dotarli na Polinezję Francuską. Po drodze zmagali się z wysokimi temperaturami tropików i zimnem dalekiego południa. Pokonali przylądek Horn, zawitali na rzadko odwiedzane wyspy Południowego Pacyfiku a teraz zacumowali na Tahiti, największej wyspie Polinezji Francuskiej. Wyprawa „7 kontynentów 4 oceany” osiągnęła prawie półmetek.

Czytaj więcej...

Sputnik III i Xsanadu urodziny Leszka- Zobacz Bruno! Tato nakleił nową nazwę i Alianna od dzisiaj nazywa się Sputnik III. – Karolina zwróciła uwagę malucha na nowy, złoty napis na dziobie naszego zielonego jachtu.

- Nie! Nie! – krzyknął Bruno – Ogórek jeden!

Wybuchliśmy śmiechem. Po raz kolejny zostaliśmy zaskoczeni spostrzegawczością i samodzielnością z jaką nasz niespełna dwuletni żeglarz zaczął ostatnio wyrażać własne opinie.

- Właściwie to chłopak ma rację, zmiana nazwy nie będzie ważna, zanim nie przekupimy łajby i Posejdona butelką szampana wylaną na dziób. Na szczęście cała ceremonia jest już przygotowana i pierwsi goście pojawią się za kilka godzin.

Czytaj więcej...

Jesienna aura towarzyszyła Finałowym Regatom o Puchar Polski w klasie Omega sport, oraz Omega standard o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz, rozegranym w dn. 8-9 października br., na wodach zachodniopomorskiego Jeziora Myśliborskiego. Regaty zgromadziły 28 najlepszych krajowych załóg, z 20 klubów. „Wypasione” łódki, w tym 16 w klasie Standard, i 12 w klasie Sport, dojechały drogą lądową często naprawdę z daleka, m.in. z okręgów śląskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, pomorskiego, i z innych. Dwudniowe wyścigi sędziował Tomasz Paterkowski (ZOZŻ), był też Prezes Polskiego Związku Klasy Omega Jerzy Nadolny (PZŻ). Ceremonię rozdania pucharów – na zdjęciach - prowadził komandor gospodarzy, czyli MKS „Szkuner” Myślibórz Stanisław Wysocki, puchary wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Piotr Sobolewski, wśród gości był jeszcze Sekretarz ZOZŻ Wiesław Seidler…

Czytaj więcej...

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Wystarczy skorzystać z oferty Centrum Żeglarskiego i zapisać się na intensywny kurs na żeglarza jachtowego. Wystarczy tydzień nauki, pozytywnie zdany egzamin i można wypływać na szerokie wody.
 

Czytaj więcej...

W najbliższą sobotę 1.10.2016 r. na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie w ramach 67. Regat Jesiennych odbędzie się tradycyjny wyścig o Błękitną Wstęgę. 
To wyścig z założenia bez jakichkolwiek ograniczeń, o miano najszybszego jachtu.

Czytaj więcej...

W tegorocznej Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland wystartowało dwóch żeglarzy zachodniopomorskich: Szymon Kuczyński na jachcie „Atlantic Puffin” i Piotr Parzy na jachcie „Hadron”. Szymon, po swoim samotnym rejsie dookoła świata, w kolejnych regatach pokazuje swoje doświadczenie i umiejętności.

Czytaj więcej...

Już niebawem odwiedzając słynną Filharmonię w Szczecinie będziemy mogli przenieść się m.in. na pokład żaglowca cumującego przy Wałach Chrobrego. Taką możliwość da mieszkańcom wirtualna rzeczywistość i filmy w technologii 360°. Akcja ma zachęcić do uczestnictwa w przyszłorocznym finale The Tall Ships Races.

Czytaj więcej...

W maju 2016 roku Bartłomiej Madoński – kamieński przedsiębiorca postanowił wesprzeć finansowo reprezentację Jacht Klubu Kamień Pomorski przymierzająca się do startów w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej i Szczecińskiej Lidze Regatowej. Był pierwszym sponsorem JKKP Team. Potem klub z Mariny Kamień Pomorski podpisał jeszcze umowę sponsorką z Amicą Wronski S.A. i tak powstała Amica JKKP Team – aktualny Klubowy Wicemistrz Polski w Żeglarstwie i Żeglarski Mistrz Szczecina. Pan Bartek wpłacił tysiąc zloty na konto klubu. Powiedział wtedy „jak mogę to pomagam”. Nie chciał nic w zamian. Nie mógł wówczas przewidzieć, że będzie tych pieniędzy później bardzo potrzebował. 28 sierpnia dom Państwa Madoskich spłonął od uderzenia pioruna kulistego. Czteroosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Spłonęła znaczna część domu, a zniszczeniu uległo całe jego wyposażenie.

Czytaj więcej...

Zobacz: informacja prasowa.

Czytaj więcej...

Po sześciu latach nieobecności w kraju wraca do macierzystego portu – czyli do Szczecina – jacht „Ulysses” (na zdjęciu), którym jego właściciel i kapitan Mirek Lewiński opłynął świat, szlakiem Władysława Wagnera. Przypomnę, że za tą swoją wokółziemską epopeję - w latach 2010-2014, częściowo z załogantami, częściowo samotnie - Mirek zebrał kilka prestiżowych nagród, w tym: II nagrodę Srebrny Sekstans Rejs Roku 2014; I Nagrodę Trawlery National Geografic Poland 2014; i Rejs Roku ZOZŻ’2014. Po zamknięciu Wielkiej Pętli w Las Palmas pozostawił tam jacht aż do sierpnia br., bywał w międzyczasie w Szczecinie, by w końcu załogowo ruszyć do kraju, mając za rufą blisko 50 tys. mil morskich (!).

Czytaj więcej...

Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 pozostawiły w naszej żeglarskiej reprezentacji niewątpliwy niedosyt i niespełnione nadzieje, gdyż na medalowej liście 16 krajów zabrakło niestety Polski. Przypomnę, że w polskiej tegorocznej olimpijskiej ekipie żeglarskiej była dwójka Mistrzów Polski, czołowych zawodników SEJK Pogoń Szczecin – Agnieszka Skrzypulec i Kacper Ziemiński; oboje reprezentowali już Polskę także w IO Londyn 2012.  Teraz Agnieszka w parze z z Irminą Mrózek Gliszczynską (na zdjęciu) zajęły w Rio 10. miejsce w klasie 470 kobiet, a Kacper 18. miejsce w klasie Laser.

Czytaj więcej...

Zobacz: zaproszenie.
Zakończenie MP AOC
W niedzielę w Górkach Zachodnich w Gdańsku rozdano medale w mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich. W trwających od czwartku regatach wzięło udział 195 zawodników z 40 klubów oraz dziewięciu krajów - Stanów Zjednoczonych, Izraela, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Białorusi i Rosji.

Czytaj więcej...

Od sezonu 2017 organizatorzy Regat Poloneza. Regat Unity Line, Regat Przyjaźni i Regat Sputnik wymagać będą od zgłaszających się do regat żeglarzy kserokopii lub skanu polisy Ubezpieczenia od Odpowiedzialności Cywilnej zawartej w firmie ubezpieczeniowej działającej na terenie Polski. Po regatach dokumenty te będą żeglarzom zwracane, aby mogli je przekazać organizatorom kolejnych regat. W przypadku zdarzeń skutkujących roszczeniami odszkodowawczymi organizator regat będzie kserokopie lub wydruki polis przekazywał stronom zdarzenia.

Czytaj więcej...

The 36th International Hanseatic Days - 36. Międzynarodowy Zjazd Hanzy 2016 odbył się w norweskim Bergen. Na miejscu przez cztery dni młodzi żeglarze i wychowankowie MDK Stargard: Maciej Pijanowski i Jakub Naworski wraz z Maciejem Dura-Pomarańskim (Dział Promocji i Organizacji Imprez) jako przedstawiciele naszego miasta promowali Stargard na wszelkich wydarzeniach i eventach międzynarodowych.

Czytaj więcej...

 POBIERZ: http://magazynwiatr.pl/pdf/MagazynWiatr_09_2016.pdf

Co na łamach? Pracowite i tragiczne lato ratowników SAR. Morze Jońskie – luksusowy czarter na wyciągnięcie ręki. Podsumowanie igrzysk – czy PZŻ stworzy nowy regulamin olimpijskich kwalifikacji?Łukasz Wosiński – po tytuł w match racingu choćby w łodzi podwodnej. 

Czytaj więcej...

Czwarte miejsce we sobotnich regatach mogło wystarczyć Amice JKKP Team do wygrania całej Szczecińskiej Ligi Regatowej. Nikt jednak nie zamierzał odpuszczać. Za sterem w sobotę zasiadł kamienianin – Damian Jaskólski – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w klasach Optimist, 420 i 470. JKKP Amica Team wygrał cztery z siedmiu wyścigów w pozostałych wyścigach zajmując drugie i raz czwarte miejsce zdobywając tym samym tytuł Mistrza Szczecina w Żeglarstwie.

Czytaj więcej...

Początek strony