ZOZZ header

1 Ludek MariaJuż dostępne - na www.zeszytyzeglarskie.pl

Zapraszam do lektury - Zenon Szostak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (czytaj więcej)

W listopadowym numerze m.in.:


Sirijos Gira Vytautas: LISTY: do Ludomira Mączki - "...A może będziesz brał udział w regacie transatlantyckiej? Litwini – nawet i ci wybierają się..."

Mariola Landowska: KORESPONDENCJA: z Lizbony „…Francuzi budujący jednostkę szukali sponsora dla Erica Tabarly’ego, który wtedy rozpoczynał swoją przygodę na trimaranach. Jacht więc nazwano "Côte d’Or II", w nawiązaniu do znanego producenta czekolad Côte d’Or. Czekoladki sprzedawały się fantastycznie, a Tabarly (Eric i jego brat Patrick – przyp. red.) mógł “ujarzmiać” wiatry i burze na różnych oceanach, z materialną pomocą słodkiego sponsora…”
Marek Słodownik: WSPOMNIENIA100 lat logo.jpg „…W pierwszym numerze opublikowano manifest „Idziemy za morza”, w którym uzasadniano szeroko potrzebę kolonii dla Polski. Bardzo często w tym kontekście odwoływano się do słów Paula Leroya Beauliena, który pisał: „Narody, które nie kolonizują, przeznaczone są na wymarcie, a przynajmniej na wstąpienie do grona najmniej licznych i najmniejszych na kuli ziemskiej.…”
Anna Kaniecka -Mazurek: RECENZJE „…z doktoratem i na różnych dyrektorskich, czy ministerialnych „stołkach” nie różnił się niczym od pełnego zapału młodego harcerza, żeglarza regatowego, czy włóczęgi morskiego w zagranicznych rejsach w randze kapitana. Mnóstwo tu celnych obserwacji z życia urzędnika i sporo ciekawych anegdot z osobistego życia z trzema żonami…”
Wkrótce kolejne teksty i zdjęcia. Zenon Szostak www.zeszytyzeglarskie.pl

Początek strony