ZOZZ header

KSDOBRJuż w najbliższy weekend (w dniach 4-6.10.2019 r.) w malowniczej scenerii portu w chorwackim Szybeniku szczecinianie startują w regatach Finału Pucharu Europy. Do udziału w tej prestiżowej imprezie zaproszono 8 najlepszych załóg wyłonionych z 7 imprez kwalifikacyjnych, które odbyły się w całym sezonie w różnych miejscach na mapie Europy (Chorwacja, Czarnogóra, Rumunia, Austria, Włochy, Szwecja, Polska). Po zwycięstwie w regatach Świnoujściu, Polacy wspięli się na wysokie 5 miejsce w rankingu tego Pucharu. Jednak finał to punkty liczone podwójnie i teoretycznie każda ze startujących załóg ma szansę na podium w końcowej klasyfikacji.

W Finale Pucharu Europy KS Dobra Marina wystartuje w następującym składzie:

1) Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,

2) Marek Prokopiak - trymer grota,

3) Krzysztof Żełudziewicz - dziobowy,

4) Patryk Zbroja - sternik.

Oprócz szczecińskiej załogi, na liście startowej znalazła się również inna polska ekipa (HRM Racing) dowodzona przez Piotra Harasimowicza.

Po kilku dniach przerwy, od 9-13.10.2019 r., na tym samym akwenie odbędą się Mistrzostwa Europy EUROSAF w Match-Racingu.

Lista startowa jest następująca:

1 Eric Monnin (SUI)
2 Maxime Mesnil (FRA)
3 Ettore Botticini (ITA)
4 Patryk Zbroja (POL)
5 Mati Sepp (EST)
6 Dejan Presen (SLO)
7 Simon Bertheau (FRA)
8 Vladimir Lipavsky (RUS)
9 Jeppe Borch (DEN)
10 Emil Kjaer (DEN)
11 Pierre-Antoine Morvan (FRA)
12 Marko Smolić (CRO)

Żadnej ze startujących załóg nie trzeba bliżej przedstawiać. To aktualnie najlepsze europejskie teamy. Zapowiada się bardzo silna i efektowna rywalizacja.

Tym bardziej, że organizatorzy zapowiadają skorzystanie nie z jednej, lecz dwóch flot identycznych jachtów, a mianowicie Platu25 (4 osoby, spinaker) oraz J70 (4 osoby, genaker). Zwycięzcy będą musieli wykazać się zatem najwyższym kunsztem żeglarskim i dobrymi umiejętnościami przystosowania się do różnej techniki prowadzenia obu jednostek, co będzie stanowiło na pewno dodatkowe wyzwanie dla wszystkich załóg.

W Mistrzostwach Europy 2019 KS Dobra Marina Szczecin jako oficjalna Reprezentacja Polski startuje w składzie:

1) Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,

2) Marcin Zubrzycki - dziobowy,

3) Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota,

4) Patryk Zbroja - sternik.

Szczegóły i bieżące wyniki znajdziecie na stronach organizatora, który nazwał wprost "SUPREME MATCH RACE SAILING WEEK":

https://www.sibenikmrsw2019.com/

Trzymajcie kciuki mocno zaciśnięte!!!

Sponsorem załogi jest Klub Sportowy Dobra Marina Szczecin - organizator szkoleń regatowych, regat żeglarskich i półkolonii dla najmłodszych (głównie w klasie Optimist) http://dobramarina.eu/. Nie można też zapomnieć o pomocy w organizacji wyjazdu szczecińskiej załogi na Mistrzostwa Europy przez Gminę Miasto Szczecin.

Stałymi partnerami załogi są:

- Maler Martin AS to norweska spółka akcyjna założona w 2007 r. (www.malermartin.com). Zatrudnia profesjonalnych, wysoko wyszkolonych pracowników w branży budowlanej: (malarskiej, stolarsko-ciesielskiej,murarskiej, betonowej, kamieniarskiej oraz dekarskiej). Do zakresu usług firmy należą kompleksowe remonty i renowacje budynków, a także budowa nowych obiektów. Firma wykonuje prace na terenie całej Norwegii, a także i Szwecji, na rzecz osób prywatnych, firm a także jednostek samorządu terytorialnego. Najważniejszą dewizą dla firmy jest wysoka jakość dostarczonych usług oraz zadowoleni klienci :)

- Enterprise Logistics - spółka transportowa z siedzibą w Stargardzie, wspierająca nas przy wszystkich wyjazdach.

Początek strony