ZOZZ header

zbroja2018

Szczeciński team Patryka Zbroi wygrał Szczecin Match Race 2018 – czterodniowe międzynarodowe regaty, które zakończyły się we wtorek 1 maja na jeziorze Dąbie. – Patryk Zbroja wygrał rzutem na taśmę – poinformował „Kurier” Maciej Cylupa, były zawodnik i organizator zawodów. – Drugie miejsce zajął Ettore Botticini z Włoch. Trzeci był Jelmer Van Beek z Holandii. Szczecinianin i jego załoga wygrali, mimo że w półfinale przegrywali już dwa do zera z teamem Jelmera Van Beek

Od niedzieli załogi rywalizowały na jeziorze Dąbie, zaś baza imprezy mieściła się w Centrum Żeglarskim – W poniedziałek i wtorek mieliśmy bardzo silny wiatr, więc warunki były idealne – dodał Maciej Cylupa. Wiatr był nawet za silny, więc załogi pływały bez spinakerów, tylko na podstawowych żaglach. Aura więc sprzyjała żeglarzom, którzy w pierwszy dzień Szczecin Match Race narzekali na brak wiatru. Impreza, która w sobotę rozpoczęła się na terenie przystani Nord East Marina, bardziej przypominała wówczas piknik.
Przypomnijmy, że w Szczecinie rywalizowało dwanaście zespołów z ośmiu krajów. Pierwsze próby odbyły się w sobotę na Odrze w rejonie Wałów Chrobrego. Rywalizacja polega na serii wyścigów każdy z każdym. Zwycięzca każdego „biegu” zdobywał punkt. Do rundy finałowej awansowały te załogi, które zgromadziły najwięcej punktów/zwycięstw. Podczas szczecińskich zawodów odbyło się aż 100 wyścigów!
Dzięki imprezie Szczecin na cztery dni stał się światową stolicą regat meczowych. „Pierwsze dwa dni to rozgrzewka, czyli tradycyjny WarmUp, a kolejne dwa – 11. edycja klasyka, czyli Szczecin Match Race” – informowali organizatorzy. Poza punktami do rankingu Pucharu Świata zawodnicy zdobywali punkty do prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League.
.
Źródło: „Kurier Szczeciński” 2018-05-01 (kl)

Na zdjęciu: Zwycięska załoga Patryka Zbroi, i organizator regat Maciej Cylupa,
Foto: Wiesław Seidler

Początek strony