ZOZZ header

ReprezentujTrwa nabór do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2018. Chętni do przeżycia żeglarskiej przygody na Fryderku Chopinie, Darze Szczecina i Utrice mają jeszcze tylko 12 dni na zgłoszenia. Rekrutacja trwa do 8 maja. Jeszcze nie wszystko stracone. Szczecińskie Centrum Żeglarskie wciąż szuka odważnych młodych osób do wzięcia udziału w tegorocznych regatach The Tall Ships Races 2018, które rozpoczną się w duńskim Esbjerg, skąd załogi popłyną do norweskiego Stavanger, a swoje żeglarskie zmagania zakończą w holenderskim Harlingen.

Przed zaokrętowaniem załoganci wezmą udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabranie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta.
Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych.

Kto może dołączyć do granatowo – bordowej załogi? Szczecińskie Centrum Żeglarskie poszukuje osób, które najpóźniej 1 czerwca 2018 będą miały ukończony 15. rok życia (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby w grupie wiekowej od 15 do 25 lat), mieszkają, pracują lub uczą się w Polsce (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające, uczące się, pracujące w Szczecinie), posiadają zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie, są odpowiedzialne i zaangażowane w pracę i podjęte działania, są kreatywne, otwarte na ludzi i świat, znają języki obce w stopniu komunikatywnym, posiadają dobry stan zdrowia, umieją pływać wpław, chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy odwiedzić stronę internetową www.ttsr.eu i wejść w zakładkę reprezentacja. Tam znajdują się szczegółowe warunki udziału, regulamin oraz cennik. Miasto Szczecin pokrywa część kosztów rejsów odbywających się w ramach The Tall Ships Races 2018. Pozostałą część ponoszą sami załoganci. Kwoty uzależnione są od etapu, wieku i wybranej jednostki.

Pytania dotyczące rekrutacji można również kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +48 91 460 08 44 wew. 22.
Nie przegap okazji i wystartuj w regatach w barwach Szczecina. Żeglarska przygoda jest na wyciągnięcie ręki!

Mateusz Lipka
rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie

Początek strony