ZOZZ header

DSCF3523Honorowy tytuł „Ambasador Szczecina” ustanowiony został w 2000 roku w celu wyróżnienia osób lub grup osób, których osiągnięcia przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Szczecina w kraju i za granicą. Przewiduje się możliwość przyznania prawa posługiwania się tytułem „Ambasador Szczecina” także instytucjom, obiektom ruchomym (jak pojazdy, statki, żaglowce, itp.), których działalność i wizerunek promuje Szczecin. Dotychczas przyznano kilkadziesiąt takich Tytułów, wśród laureatów jest też dwóch znanych kapitanów jachtowych – Wojciech Jacobson i Maciej Krzeptowski, a także żaglowiec „Dar Młodzieży” i miejski jacht Centrum Żeglarskiego „Dar Szczecina”.

Do 31 maja b.r. można zgłaszać kolejne kandydatury, może m.in. żeglarzy, jachtów. Żaglowców… (WS) (czytaj więcej)

Trwa przyjmowanie zgłoszeń w ramach tegorocznej edycji honorowego tytułu „Ambasador Szczecina”. Do 31 maja br., potrwa przyjmowanie kandydatur osób (lub grup osób), których osiągnięcia przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Szczecina w kraju i za granicą. Uprawnionymi do zgłaszania kandydatur są: osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, z wyłączeniem członków Kapituły, osoby prawne, oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną

Zgłoszeń można dokonywać za pomocą wniosku, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta (sala 62). Wypełniony wniosek można złożyć w kancelarii Biura Obsługi Interesantów (sala 62), przesłać pocztą pod adres: Urząd Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, lub wysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wraz z przyjmowaniem kandydatur, rozpoczął się nabór na członków Kapituły honorowego tytułu Ambasador Szczecina. Wszyscy mieszkańcy Szczecina, którzy chcieliby mieć wpływ na decyzję kto zostanie „Ambasadorem Szczecina” 2018, mogą wziąć udział w obradach Kapituły. Wystarczy do 20 kwietnia br., wysłać swoje zgłoszenie z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu zwrotnego, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosowanych zostanie trzech mieszkańców Szczecina, którzy wejdą w skład Kapituły.
Druki zgłoszeń kandydatur do Tytułu Ambasadora można pobrać na:
- "Zgłoszenie kandydatury do honorowego tytułu "Ambasador Szczecina" (BPM-1) (.doc, 76 KB)
- "Zgłoszenie kandydatury do honorowego tytułu "Ambasador Szczecina" (BPM-1) (.pdf, 97 KB)

Zobacz: Ambasador Szczecina-wniosek.doc

Na zdjęciach: Kto dołączy do :morskich: Ambasadorów Szczecina?
Foto: Wiesław Seidler

Początek strony