ZOZZ header

Jeździec oceanówJuż w najbliższy weekend, 3 i 4 marca, odbędzie się w Szczecinie festiwal filmów żeglarskich JachtFilm. Tegoroczna edycja obfitować będzie w różnorodne produkcje pełne morskich emocji. Wszystkie wejściówki trafiły już w ręce zainteresowanych widzów. (czytaj więcej)

W tym roku projekcje filmów odbędą się w gmachu Akademii Sztuki przy pl. Orła Białego 2 w Szczecinie. To tam wspólnie przeżyjemy żeglarskie emocje, oglądając m.in. opowieść o młodej holenderskiej żeglarce Laurze Dekker, która jako najmłodsza osoba samotnie opłynęła świat, czy historię załogi nowozelandzkiego jachtu Rose-Noelle, która przetrwała 119 dni, dryfując po oceanie na wywróconym kadłubie.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny, po okazaniu darmowej wejściówki. Do dzisiaj wszystkie zaproszenia trafiły już w ręce zainteresowanych widzów. Na sali nie powinno być zatem wolnych miejsc.

JachtFilm kontynuuje rozpoczętą jeszcze w latach 80. tradycję festiwalu filmów żeglarskich, który historycznie odbywał się w Katowicach. W nowej odsłonie pojawił się w roku 2011 i od tamtej pory jego „portem macierzystym” jest Warszawa. Prócz stolicy festiwal gości także w trzech innych polskich miastach –w Gdyni (3 lutego), w Szczecinie (3-4 marca) i w Rybniku (23-24 marca). Za organizację wydarzenia w stolicy Pomorza Zachodniego odpowiada Centrum Żeglarskie.
Organizatorami wydarzenia są JachtFilm i Centrum Żeglarskie w Szczecinie.
Patronem honorowym JachtFilmu jest Polski Związek Żeglarski.

Pełne opisy filmów: http://jachtfilm.pl/2017-2/warszawa-2017/filmy-2017/
Pozdrawiam, Tomasz Owsik-Kozłowski rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Początek strony