ZOZZ header
POBIERZ: http://magazynwiatr.pl/pdf/MagazynWiatr_04_2014.pdf http://magazynwiatr.pl/pdf/MagazynWiatr_04_2014.pdf

Polecamy poradnik o ubezpieczeniach skipperów i czarterów przygotowany wspólnie z firmą Yacht-Pool. A także poradnik o farbach przeciwporostowych.

W cyklu „Żeglujmy po Bałtyku” publikujemy raport o bałtyckich czarterach – ten rynek systematycznie się rozwija i co sezon pojawiają się nowe jachty. Zapraszamy też do Mariny Kröslin – na regaty z cennymi nagrodami, na weekend lub na dłużej. Kröslin to pierwsza duża niemiecka przystań leżąca na zachód od Świnoujścia. Przeczytajcie też o inwestycjach na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim, ponieważ żaden inny region żeglarski w Polsce nie rozwija się dziś tak szybko. A co na śródlądziu? Rewolucja w Nieporęcie i Pilawie. Czy gmina, która przejęła cenne tereny podwarszawskich portów, spełni oczekiwania żeglarzy?

Wiosenną kolekcję odzieży i sprzętu marki Tribord miłośnicy sportów wodnych poznają w sklepach Decathlon od 4 do 19 kwietnia. Partnerem akcji „Rozwiń żagle” jest magazyn „Wiatr”. Wpadnijcie do sklepu, by upolować produkty w obniżonych cenach, ciekawe nowości, sztormiaki, kajaki, maski do nurkowania, pianki, buty oraz najnowsze wydanie „Wiatru”.

Marek Słodownik rozmawia z Januszem Maderskim o modzie na budowanie małych sklejkowych jachtów na morze. Pisze też o kobiecej załodze, która przygotowuje się do regat Volvo Ocean Race. Kamila Ostrowska zagląda za kulisy przygotowań do okołoziemskich rejsów samotników: Szymona Kuczyńskiego i Bartka Czarcińskiego. Przeczytajcie także o 68-letnim Olku Dobie, który pięć miesięcy płynął kajakiem przez Atlantyk. Na co chorował i co zalecił mu lekarz na Bermudach?

Andrzej Minkiewicz publikuje recenzję filmu „Tabarly”, który ukazał się na DVD. Krzysztof Olejnik rozmawia z Zofią Klepacką, mamą dwojga małych dzieci. Czy te szkraby pozwolą Zośce przygotować się do igrzysk w Rio de Janeiro? Emilia Wylandowska prezentuje polski katamaran Exploder A13 robiący karierę nawet w Australii. Przedstawiamy też Delphię 16 – nowy jacht dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Poza tym na łamach:
Karol Jabłoński w podwójnej koronie. Energa Sailing na sześciu frontach. Windsurfing na Stadionie Narodowym. Ożywienie na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Mazurskie barki Nautiner z czarterowej floty Le Boat. Zaproszenie do Mikołajek na dni otwarte na Ptasiej Wyspie. Zapowiedź regat „Poloneza”. Newsy z pokładu „Polonusa” przed wielką wyprawą oraz „Dar Szczecina” po pożarze – kiedy jacht z Centrum Żeglarskiego wróci na morze?


***

Wszystkie wydania magazynu „Wiatr” dostępne są za darmo. Na tabletach szukajcie aplikacji Magazyn Wiatr w Apple Store i Google Play, a na komputerach i smartfonach - plików PDF. Archiwum wydań: http://www.magazynwiatr.pl/archiwum_pdf

 
Początek strony