ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/02/07/1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2014/02/07/1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

To już w poniedziałek 10 bm., o godz. 17.00, w Teatrze Polskim, rozpocznie się uroczysta I Gala Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, organizowana przez Związek Portów i Przystani Jachtowych, wraz z SEJK Pogoń. Będzie to święto całej społeczności żeglarskiej naszego regionu, z udziałem wielu gości, a w jej trakcie zostaną wręczone m.in. nowo ustanowione specjalne honorowe nagrody - „HORYZONTY 2013”, do których nominowanych zostało 30 osób, wydarzeń, itp., wyjątkowo zapisanych w kalendarzu ubiegłorocznych żeglarskich dokonań na Pomorzu Zachodnim. Dopiero na Gali poznamy zwycięzców, w 10 kategoriach – żeglarz, rejs, jacht, port jachtowy, działalność klubowa, sport, nadzieja, wydarzenie, osobowość, i media (lista nominowanych jest m.in. na stronie organizatora konkursu www.marinas.pl).
Ostatnio odbyła się w Niebo Wine Bar Cafe konferencja prasowa nt. Gali, na której jej ideę, a także założenia i cele „Horyzontów”, przedstawili jej organizatorzy – Zbigniew Jagniątkowski Prezes ZPiPJ i Komandor SEJK Pogoń Marek Czaja, a także Zbigniew Zalewski Prezes ZOZŻ. Warto dodać, że wraz z Galą odbędzie się także tradycyjne podsumowanie udanego sezonu żeglarskiego 2013, a wszystko razem odbędzie się 10 lutego 2014 r., a więc w 94-ą rocznicę niezapomnianych puckich i hallerowskich Zaślubin Polski z Bałtykiem. Właśnie z tej podwójnej okazji żeglarska młodzież z Koła Edukacji Morskiej przy Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej (byłe ZSBO), zaprasza wszystkich zainteresowanych – szczególnie opiekunów i delegacje SKEM, na rocznicową międzyszkolną sesję. Sesja odbędzie się w auli szkoły, przy ul. Hożej, też w poniedziałek 10 bm., początek o godz. 11.30, czyli przed Galą.

Zapowiada się więc w morskim Szczecinie w poniedziałek 10 bm. szczególny dzień - żeglarski i rocznicowy…

Wiesław Seidler
Zdjęcia: Krzysztof Krygier i Wiesław Seidler

{gallery}2014/02/07/1{/gallery}


Początek strony