ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2013/12/14 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2013/12/14 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Od kilku lat żeglarze z Pomorskiego OZŻ mają swoje „Kryształowe Żagle”, teraz ich koledzy z Pomorza Zachodniego też będą ubiegali się o specjalne honorowe nagrody – „Horyzonty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego”. Ich pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Zbigniew Jagniątkowski, znany działacz, Prezes Stowarzyszenia Portów i Przystani Jachtowych – Lokalnej Organizacji Turystycznej Zachodniopomorskiego Szlako Żeglarskiego, i równocześnie Wiceprezes ZOZŻ. Właśnie rusza pierwsza edycja konkursu „HORYZONTY 2013”, kandydatury do nagród mogą zgłaszać wszyscy żeglarze i wszystkie kluby żeglarskie z Pomorza Zachodniego, a więcej szczegółów wraz z regulaminem konkursu i wzorami zgłoszeń do pobrania na stronach organizatora konkursu - www.marinas.pl, a także m.in. na stronach ZOZŻ (www.zozz.com.pl), i SEJK Pogoń (www.marinapogon.pl).
Nagrody przyznawane będą corocznie przez specjalną Kapitułę, złożoną z przedstawicieli organizatorów, a także ZOZŻ, SEJK Pogoń i środowiska żeglarskiego. Spośród zgłoszeń, które można nadsyłać do 10 stycznia 2014 r., na adres organizatorów konkursu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Kapituła wyłoni najpierw po trzy nominacje, w 10 kategoriach – żeglarz, rejs, jacht, port jachtowy, działalność klubowa, sport, nadzieja, wydarzenie, osobowość, i media, a następnie po jednym laureacie, w każdej kategorii. Ostateczne ogłoszenie wyników i uhonorowanie laureatów specjalnymi statuetkami nastąpi podczas uroczystej Zachodniopomorskiej Gali Żeglarskiej, zaplanowanej na 10 lutego 2014 r.

Warto dodać, że wraz z Galą odbędzie się także tradycyjne podsumowanie sezonu 2013, organizowane już od lat przez Zarząd Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Podsumowane zostaną – jak zwykle – dokonania sportowe, regatowe, organizacyjne, i inne, a wszystko razem odbędzie się 10 lutego 2014 r., a więc w 94-ą rocznicę niezapomnianych puckich i hallerowskich Zaślubin Polski z Bałtykiem… Będzie też więc okazja do wspomnienia tej daty i do innych rocznicowych działań…

Tekst: Wiesław Seidler

Zobacz:
{gallery}2013/12/14{/gallery}
Początek strony