ZOZZ header

TeamBAKISTA supported by MalerMartinASSzczeciński załoga regatowa TeamBAKISTA dowodzona przez Patryka Zbroję wystartuje w Nowym Jorku w prestiżowych regatach Oakcliff International Grade 2 Regatta. Impreza odbędzie się przy Long Island na wodach Oyster Bay, w dniach od 5 do 9 września 2018 r. Udział zapowiedziało 12 załóg z czterech kontynentów.

Do dyspozycji żeglarzy organizatorzy przewidują 12 jednakowych jednostek klasy Swedish Match 40. To piękne, bardzo szybkie i wymagające jachty szwedzkiej konstrukcji P.Pettersona o 12 metrach długości, 2,50 m szerokości, 2,10 m zanurzenia i stosunkowo niedużej masie - nieco ponad 3,7 t (przy stałym balaście 2,5 t). Podstawowa powierzchnia żagli to 76 m kw. (z czego 44 m kw. ma sam grot), oraz spinaker o powierzchni 100 m kw. Więcej szczegółów na temat samych regat będzie można znaleźć na stronie organizatorów: Oackliff International 2018 oraz na profilu FB organizatora.

Polacy startują w następującym 5-osobowym składzie:
1) Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
2) Damian Jaskólski - co-trymer, pitman,
3) Marcin Zubrzycki - dziobowy,
4) Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota,
5) Patryk Zbroja - sternik.

Przed regatami powiedzieli:
Krzysztof Żełudziewicz: "Przed nami kolejny wymagający sprawdzian. Jednak możliwość ścigania się na jachtach klasy Swedish Match 40 to coś więcej. To trochę jak realizacja młodzieńczych marzeń o pływaniu na pięknych i szybkich jachtach. Nie mogę się doczekać pierwszego startu!"
Damian Jaskólski: "Cieszę się, że po kilku miesiącach przerwy mogę ponownie dołączyć do chłopaków. Jestem głodny żeglarstwa regatowego i match-racingu jak nigdy dotąd. Tym bardziej, że pierwszy raz będę miał okazję żeglugi przy Long Island w Nowym Jorku."
Maciej Gonerko: "W tym sezonie, z uwagi na wysokie miejsce w światowym rankingu, wybraliśmy kalendarz wyłącznie z silnie obsadzonymi regatami. Oackliff International 2018 Regatta to na pewno impreza, gdzie o punkty łatwo nie będzie. Jesteśmy dlatego, tym bardziej zmotywowani do jak najlepszej żeglugi i na pewno damy z siebie wszystko!".
Szczecińska załoga występuje tradycyjnie jako TeamBAKISTA. Tym razem, transatlantycki udział w regatach nie mógłby się jednak odbyć, gdyby nie finansowe wsparcie firmy MalerMartinAS, norweskiej spółki akcyjnej założonej w 2007 r., znanej w Polsce również z działalności promocyjnej boksu i sportów walki. MalerMartinAS zatrudnia profesjonalnych, wysoko wyszkolonych pracowników w branży budowlanej: malarskiej, stolarsko-ciesielskiej,murarskiej, betonowej, kamieniarskiej oraz dekarskiej. Do zakresu usług firmy należą kompleksowe remonty i renowacje budynków, a także budowa nowych obiektów. Firma wykonuje prace na terenie Norwegii i Szwecji, na rzecz osób prywatnych, firm a także jednostek samorządu terytorialnego, rozszerzając zakres swoich usług również na inne kraje. Najważniejszą dewizą dla firmy jest wysoka jakość realizowanych usług oraz zadowoleni klienci,

Partnerem załogi jest również Enterprise Logistics - spółka transportowa z siedzibą w Stargardzie, a stałym partnerem medialnym załogi jest ogólnopolski magazyn "ŻAGLE" oraz zagle.com.pl

Z żeglarskimi pozdrowieniami Patryk Zbroja <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Początek strony