ZOZZ header

1fot. facebook.com/Sail Świnoujście

Przy Nabrzeżu Władysława IV w Świnoujściu, w dniach 17-19 sierpnia 2018 r., zacumują międzynarodowe jednostki, nabrzeże zamieni się w tętniący życiem jarmark, a dookoła zabrzmią szanty. Wszystko to za sprawą 10. edycji Sail Świnoujście oraz 34. Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak’2018”

W tym roku czeka nas parę nowości. Już 16 sierpnia (czwartek) o godz. 18:00 z miejsca imprezy wyruszy na Plac Wolności parada, którą poprowadzi zespół Częstochowa Pipes&Drums, grający na Wielkich Dudach Szkockich. W paradzie przejdą również członkowie załóg, partnerzy wydarzenia oraz mieszkańcy i turyści. Zwieńczeniem będzie urodzinowy tort na Placu Wolności, na który nasz Jubilat, Sail Świnoujście, serdecznie zaprasza. W ramach wydarzenia odbędzie się także Splash of Colors – Święto Kolorów Holi (piątek 17.08 o godz. 15:00 w Porcie Jachtowym), a w weekend (18-19.08) będzie można odwiedzić Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Tegoroczna strefa gastronomiczna zostanie wzbogacona o food trucki i różne kuchnie świata.
Sail Świnoujście to jednak przede wszystkim rejsy żaglowcami na pełne morze. W tym roku przypływają dobrze już znane „Mercedes” i „Albert Johannes” (bandera holenderska), „Baltic Beaty” (bandera szwedzka), „Santa Barbara Anna”, „Ernestine” oraz „Victoria” (bandera niemiecka). Miejsca na jednostkach są limitowane. Bilety na rejsy do 6 sierpnia można kupić na stronie bilety.fm lub przez stronę www.sail-swinoujscie.pl . Sprzedaż stacjonarna rusza na promenadzie w kasie przy Muszli Koncertowej od 6.08 (w godz. 12:00 – 19:00), a od 17.08 przenosi się na teren Imprezy (Wybrzeże Władysława IV).
Więcej informacji, ciekawostek i aktualności na Facebook Sail Świnoujście oraz na www.sail-swinoujscie.pl

Źródło: pc/swinoujscie.pl - 06.08.2018

Początek strony