ZOZZ header

1 TTSR 2018Szczecińskie jednostki znalazły się „na pudle” w swoich klasach, podczas finału TTSR’2018, a nasza reprezentacja wyróżniła się na tle innych załóg i została za to doceniona w paradzie! Przypomnę, że tak było już wielokrotnie, praktycznie od 2004 roku, od pierwszego udziału młodzieżowej reprezentacji Szczecina w tych wielkich międzynarodowych regatach i zlotach żaglowców, kiedy praktycznie corocznie nasi byli „na pudle”, czy np. w 2012 roku, kiedy „Fryderyk Chopin” z naszą załogą wygrał całość regat. Podobnie wielkim sukcesem naszego miasta były szczecińskie finały TTSR w latach 2007, 2013. 2015 i 2017, i tak będzie z pewnością za trzy lata, kiedy Szczecin po raz kolejny będzie gospodarzem TTSR’2021 (WS).

Mamy co świętować. Za nami, bez wątpienia, jedne z najbardziej udanych regat The Tall Ships Races, kiedy podczas tegorocznego finału w holenderskim Harlingen oficjalna młodzieżowa reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”, a „Fryderyk Chopin” zakończył regaty na 2. miejscu w klasie A, natomiast „Dar Szczecina” zajął 3. pozycję w klasie C. To ogromny sukces naszej Reprezentacji i naszego Szczecina!  Gratulujemy!!!

Najszybszym żaglowcem podczas tegorocznych TTSR po raz kolejny okazał się rosyjski „Mir”. W tym roku regaty rozpoczęły się 14 lipca w Sunderland w Wielkiej Brytanii, stamtąd uczestnicy regat popłynęli w kierunku Esbjerg w Danii, później do Stavanger w Norwegii, by zakończyć wyścigi w Harlingen w Holandii. Tegoroczna młodzieżowa reprezentacja Szczecina liczyła łącznie z opiekunami 93 osoby, i rozpoczęła regaty od II. Etapu, w duńskim Esbjerg. Za całość przygotowania i udziału naszej reprezentacji w TTSR’2018 odpowiadało jak zwykle Centrum Żeglarskie.
Tradycyjnie w poniedziałek 6 bm. odbyła się na redzie Harlingen uroczysta parada „tolszipowej” flotylli kończąca finał TTSR’2018. Nasza reprezentacja wróci do „domu” we wtorek rano autokarem, natomiast jachty CŻ – „Dar Szczecina” i „Urtica” – z nowymi załogami, kontynuują rejs Szlakiem Miast Partnerskich Szczecina.

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe CŻ - Celina Wołosz rzecznik prasowy (517) 423-577

PS: Rocznicowy wakacyjny rejs Szlakiem Miast Partnerskich Szczecina wpisany jest w nasz Szczeciński Program Edukacji Wodnej i Żeglarskiej (o czym już pisałem). Uczestniczą w rejsie dwa jachty CŻ - „Dar Szczecina” i „Urtica”, oraz wyczarterowany żaglowiec „Kapitan Borchard” – łącznie blisko 200 uczniów i nauczycieli, ze Szkolnych Kół Edukacji Morskiej, z autokarowymi podmianami załóg na trasie. Do Szczecina wrócą z ostatnią załogą dopiero 1 września br. (WS)

Początek strony