ZOZZ header

1 54.ERTNajczęściej przy pięknej słonecznej pogodzie i wspaniałych warunkach atmosferycznych ponad 50 jachtów i załóg uczestniczyło w dn. 21-28 lipca br. w 54. Etapowych Regatach Turystycznych, na tradycyjnej trasie łączącej część portów i przystani Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, na Zalewie Szczecińskim i Bałtyku. Ta największa i najstarsza impreza żeglarska w Polsce zakończył się w sobotę 28 lipca, po raz pierwszy w North East Marinie na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Regaty zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego (WS) (czytaj więcej). 

Do pobrania pełna relacja z regat - dzień po dniu, na całej trasie, oraz zakończenie i podsumowane w Szczecinie, a także końcowe wyniki, w opracowaniu Izabelli Kidackiej, Sędziego Głównego i Komandora Regat ... (do pobrania)

Uroczyste Zakończenie 54. ERT w Szczecinie - 28 lipca 2018 roku (skrót)
(…) Organizator Regat Prezes ZOZŻ pan Zbigniew Zalewski przywitał gości, przekazał podziękowania za pomoc wszystkim podmiotom wspierającym organizację 54. ERT, a następnie dokonał wręczenia nagród za I ETAP na trasie Trzebież –Świnoujście, oraz w klasyfikacji końcowej, w której zwycięzcami zostali:
- w klasie KWR - 1 miejsce Jach TRZECI sternik Krzysztof Dąbrowski
- w klasie ORC - 1 miejsce Jach HRUBY sternik Robert Rayski
- w klasie NHC - 1 miejsce Jach DALLIA sternik Adam Borek
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i uczestników!
Prezes ZOZŻ pan Zbigniew Zalewski ufundował i wręczył Burmistrzom Gmin „Leksykon Żeglarstwa i Sportów Wodnych Pomorza Zachodniego”, a zaproszeni goście wręczyli uczestnikom regat kolejne nagrody i puchary specjalne (w załączeniu). Wszyscy sternicy jachtów uczestniczących w regatach otrzymali dyplomy, rozdano też nagrody rzeczowe, losowane wśród załóg. Po wręczeniu wszystkich nagród Prezes ZOZŻ Pan Zbigniew Zalewski uznał 54.Etapowe Regaty Turystyczne za zakończone, zapraszając na 55 .ERT w 2019 roku. Uczestnicy regat przeszli do Starej Rzeźni, aby oglądnąć wystawę zorganizowaną z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zatytułowaną „Gminy na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim”. Organizatorzy spotkania żeglarskiego w North East Marinie przygotowali w tym czasie wystawny poczęstunek, który rozpoczął się o godzinie 18.00. Na zakończenie Regat wystąpił z koncertem Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz, znany wykonawca piosenki żeglarskiej. Tak w miłej atmosferze zakończyliśmy 54 .ERT, śpiewając wspólnie z artystą.

Miło jest nam zawiadomić że w zespole sędziowskim 54.ERT znaleźli się:
Pan Robert Siluk Trener Kadry Narodowej Olimpijskiej Klasy Laser,
Marzena Siluk Kierownik Biura ZOZŻ,
Grzegorz K. Kidacki Kapitan Statku Komisji Regatowej,
Grzegorz R. Kidacki Asystent Sędziego - ustawienie trasy, szkolenia tematyczne,
Izabella Kidacka Sędzia Regat i Komandor 54.ERT.
Pozdrawiamy serdecznie, dziękujemy za udział w regatach. Zapraszamy w ostatni tydzień lipca 2019 roku.
Relację przygotowała - Izabella Kidacka Komandor 54. ERT
Pełna relacja z całości 54. ERT i wyniki końcowe – do pobrania)

Zdjęcie z zakończenia regat: Żeglarski.info

Zobacz: relacja, klasyfikacja generalna, wyniki końcowe, nagrody.

Początek strony