Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

O Rugii i kajakach1Aż 210 kilometrów liczyła sobie kajakowa wyprawa dookoła niemieckiej wyspy Rugia, w której uczestniczyli sympatycy szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. O spływie opowie w CŻ w najbliższą sobotę - godz. 11.00 - jego pomysłodawca – Piotr Owczarski.(czytaj więcej)

Prelekcja „Kajakami dookoła Rugii” odbędzie się 3 lutego o godz. 11.00 w świetlicy Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie. W spotkaniu wezmą udział uczestnicy spływu, którzy w ciągu łącznie 15 dni pokonali 210 kilometrów, wiosłując po wodach morskich.

Wyprawa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się w roku 2016, drugi – rok później. Kajakarze rozpoczęli swoją przygodę w miejscowości Altefähr, koło Stralsundu. Uczestnicy płynęli wzdłuż brzegów trzech wysp: Rugii, Ummanz i Hiddensee. Podczas wyprawy kajakarze zawinęli do następujących miejscowości i portów: Neuendorf, Schaprode, Kloster, Dranske, Glowe, Lohme, Sassnitz, Prora, Baabe, Groß Zicker, Lauterbach, Schoritzer Wiek (koło Zicker), kończąc w Altefähr.

Największymi atrakcjami były wyspa Hiddensee i przylądek Kap Arkona oraz Park Narodowy Jasmund. Jakby tego było mało… w trakcie spływu młodzi kajakarze zorganizowali także 45-kilometrową wycieczkę rowerową po Rugii, zwiedzając przy tym Altenkirche, Glowe i przylądek Kap Arkona.

O tym, co przeżyli, zobaczyli i co planują opowiedzą już w najbliższą sobotę. Zapraszamy do udziału w prelekcji! Wstęp wolny.

Pozdrawiam,

Tomasz Owsik-Kozłowski

rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki


Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin

tel. +48 517 423 577

 

Zobacz: pdf.

Początek strony