ZOZZ header

1fot. facebook.com/POL11 - Skrzypulec & Mrózek Gliszczynska

Irmina Mrózek Gliszczynska „Sportowcem Roku 2017” w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”. Kapituła jednogłośnie przyznała tytuł zawodniczce Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Irmina w minionym roku wywalczyła wraz z Agnieszką Skrzypulec m.in.: tytuł mistrzyni świata w olimpijskiej klasie 470.
„Najczęściej takie plebiscyty wygrywają popularni sportowcy, a żeglarstwo nie należy do najbardziej znanych dyscyplin. Więc zwycięstwo jest dla mnie zaskoczeniem, tym bardziej, że w ubiegłym roku plebiscyt Dziennika Bałtyckiego wygrał windsurfer Piotr Myszka. Gdy odbierał nagrodę patrzyłam na niego z radością i trochę z zazdrością. Pomyślałam wówczas, że może i mnie się kiedyś uda” - komentowała na gorąco Irmina Mrózek Gliszczynska.
Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej Agnieszka Skrzypulec wygrała plebiscyt „Kuriera Szczecińskiego” w 64. plebiscycie na „Najlepszego Sportowca Ziemi Szczecińskiej”. Ponadto, nasze żeglarki w grudniu ubiegłego roku otrzymały również tytuł „Sportowca Roku” od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Team był także nominowany w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”, który został rozstrzygnięty 6 stycznia br.. „Nasze” dziewczyny niestety nie znalazły się w gronie 10 najlepszych sportowców Polski za 2017 rok..
Źródło: gospodarkamorska.pl/PZŻ

Początek strony