Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1   załoga Katharis IINiezwykłe pozdrowienia z Antarktyki i niezwykłe wyzwanie w dziejach polskiego i światowego żeglarstwa! Tuż przed Świętami w sobotę, 23 grudnia 2017 - jacht żaglowy „Katharsis II” z kapitanem Mariuszem Koperem i jego całkowicie polską, ośmioosobową załogą, wystartował z Kapsztadu w RPA w antarktyczny rejs, planując okrążenie non-stop najzimniejszego kontynentu Ziemi – Antarktydy - jak najbliżej jego brzegów: wzdłuż i na południe od równoleżnika 60°S. Jest to wyjątkowe wyzwanie, ponieważ jak dotąd żaden jacht żaglowy nie opłynął całego kontynentu Antarktydy taką trasą. Planowany finał: Hobart, Australia. (WS) (pobierz więcej)

Zapraszamy do odwiedzenia strony Wyprawy KATHARSIS II: http://antarcticcircle60s.pl/
- tam specjalne wykonanie "Żeglarskiej Kolędy"...
<https://www.youtube.com/watch?v=vJPm3o3_DmA&feature=youtu.be> https://www.youtube.com/watch?v=vJPm3o3_DmA&feature=youtu.be
oraz relacja ze startu Wyprawy
Więcej o żegludze i wyprawie Katharsis II: <http://antarcticcircle60s.pl/> http://antarcticcircle60s.pl/
Więcej zdjęć i zasad publikacji pod adresem: http://antarcticcircle60s.pl/galeria/
Wideo z rejsu i przygotowań na kanale YOUTUBE Wyprawy, pod adresem: <https://www.youtube.com/channel/UCkhL0qH14DfQqplFA_4ZdAg/videos> https://www.youtube.com/channel/UCkhL0qH14DfQqplFA_4ZdAg/videos
UWAGA
© Relacje i publikacje zdjęć na cele informacyjne - nieodpłatnie. Warunek - podanie źródła: "Wyprawa Antarcic Circle 60 S.pl http://antarcticcircle60s.pl/"

Opracowanie: MediaPartners.pl dla AntarcticCircle60S.com/
Kontakt: <mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub <mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Początek strony