Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

Sapiejka Krefft Christmas Race Palamos 2016 Alfred FarreNasz reprezentant w klasie Laser Standard Tadeusz Kubiak, zajął trzecie miejsce w zakończonym w piątek, 22 grudnia Christmas Race w hiszpańskim Palamós.
W regatach, które rozpoczęły się w poniedziałek, 18 grudnia, świetnie zaprezentował się członek naszej kadry Laser Standard Tadeusz Kubiak od samego początku był w ścisłej czołówce. Ostatecznie jednak znalazł się na trzeciej pozycji, za świetnym Brytyjczykiem Danielem Whiteley’em i Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia). W ostatnim wyścigu pokazał swoją klasę Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin), który dopłynął na metę jako pierwszy i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji. Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej i 7 miejsce w klasyfikacji U21M.
Zwycięstwo w wyścigu medalowym pozwoliło zająć piątą pozycję w tabeli naszej załodze w klasie 470, Maciejowi Sapiejce i Dominikowi Janowczykowi (SEJK Pogoń Szczecin).
Wyniki http://www.christmasrace.org/en/default/races/race-resultsall

Początek strony