Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

PC041041Jakie sygnały mogą wysyłać latarnie morskie? Jaka jest największa głębia Morza Bałtyckiego? Co oznacza słowo „flauta”? Z takimi i innymi pytaniami musieli się zmierzyć 4 grudnia br. uczestnicy międzyszkolnego turnieju marynistycznego organizowanego tradycyjnie przez Szkolne Koło Edukacji Morskiej przy SP 37 im. kpt.ż.w. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie. Do rywalizacji oprócz gospodarzy przystąpiły również drużyny z czterech innych szkół podstawowych, w tym jedna aż z Dębic koło Goleniowa. Wszystkie drużyny rozwiązywały testy marynistyczne i zadania z kategorii: Morze Bałtyckie, Latarnie Morskie, Żeglarskie ABC, oraz budowa Optymista, a także ze znajomości węzłów żeglarskich, umiejętności składania żagla, i wreszcie namalowania lub „zbudowania” żaglowca. Zwyciężyło w łącznej punktacji Koło z SP 11. Całość turnieju oglądali też i podziwiali zaproszeni goście, wśród których znajdował się syn Patrona Szkoły także kpt.z.w. Wincenty Ledóchowski. Konkurs umilił występ dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9.

Gratulujemy organizacji i zaciętej rywalizacji…

Relacja i zdjęcia: Jolanta Gałęzowska, Pałac Młodzieży

Początek strony