ZOZZ header

1 Agnieszka 2017Nasza najlepsza sportowa żeglarka i olimpijka, Mistrzyni Świata Agnieszka Skrzypulec,  w parze z Irminą Mrózek Gliszczynską,  znalazła się na liście nominowanych w prestiżowym 83. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2017. Przypomnę - o czym już pisaliśmy – że na niedawnej „Gali Sportu” PZŻ w Warszawie najwięcej laurów zgarnęła właśnie Agnieszka, która w klasie 470 razem z Irminą została mistrzynią świata (na zdjęciu), a w parze z Jolantą Ogar wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy. Do tego z Irminą wygrała zawody Pucharu Świata w japońskim Gamagori, oraz była druga w regatach Kieler Woche i Test Event w Aarhus. Ponadto – po raz 9. – obroniła tytuł Mistrza Polski!!! (szczegółowe zestawienie poniżej) (czytaj więcej).

     Rozstrzygnięcie plebiscytu, trwającego już od listopada br., nastąpi podczas tradycyjnej Gali Mistrzów Sportu 6 stycznia 2018 roku. Już sama nominacja w najbardziej prestiżowym i najstarszym, bo organizowanym od 1926 roku plebiscycie, to duże wyróżnienie. Agnieszka i Irmina bez wątpienia na nominację zasłużyły powyższymi sukcesami. W długiej historii plebiscytu żeglarze byli nominowani wielokrotnie, nieczęsto jednak udawało im się wskoczyć do najlepszej krajowej dziesiątki. Tak np. w latach 1978-2011 w tym elitarnym gronie znalazło się 17 motorowodniaków, żeglarzy i bojerowców, a spośród nich najczęściej Waldemar Marszałek – siedem razy, i Mateusz Kusznierewicz – pięć razy. Ani razu nie było w tej najlepszej  dziesiątce kobiet – żeglarek. Może Agnieszka i Irmina będą pierwszymi na tej liście?

     Na „nasze” Mistrzynie Świata w klasie 470 głosować można jeszcze w Plebiscicie „Przeglądu Sportowego” do 29 grudnia br., już tylko na tradycyjnych kuponach drukowanych w "Przeglądzie Sportowym" i "Fakcie", gdyż głosowanie online skończyło się 5 grudnia.      Warto dodać, że trwa jeszcze nasz 64. plebiscyt „Kuriera Szczecińskiego”, na 10 najlepszych sportowców i trzech najlepszych trenerów województwa zachodniopomorskiego w roku 2017. Tradycyjnie już plebiscyt organizuje Redakcja „Kuriera”, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Szczecina, i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Wśród nominowanych, podobnie jak w poprzednich latach, jest też oczywiście Agnieszka - najbardziej utytułowana w 2017 roku żeglarka, nie tylko w skali naszego województwa, ale i w kraju. Trzymajmy kciuki – głosując na Agnieszkę…     (WS)      

 

Najważniejsze sukcesy Agnieszki w 2017 roku:

Majorka – PŚ   -    Srebro - 470K (Skrzypulec/Ogar)

Gamagorii – PŚ   -   Złoto - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

Arhus - Test ewent.   -   Srebro - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

Kieler Woche   -   Srebro - 470 (Skrzypulec /Gliszczynska)

Mistrzostwa Europy   -    Brąz - 470K (Skrzypulec/Ogar)

Mistrzostwa Świata   -   Złoto - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

Mistrzostwa Polski   – Złoto – 470  (Skrzypulec/Gliszczynska) (po raz 9.)

 

Więcej o sukcesach Agnieszki na stronach ZOZZ  i  „Żagli”

 

Głosujemy  na mistrzowską Agnieszkę…

…w plebiscycie na Sportowca Polski 2017!!!

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek GliszczynskaNasza najlepsza sportowa żeglarka i olimpijka, Mistrzyni Świata Agnieszka Skrzypulec,  w parze z Irminą Mrózek Gliszczynską,  znalazła się na liście nominowanych w prestiżowym 83. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2017. Przypomnę - o czym już pisaliśmy – że na niedawnej „Gali Sportu” PZŻ w Warszawie najwięcej laurów zgarnęła właśnie Agnieszka, która w klasie 470 razem z Irminą została mistrzynią świata (na zdjęciu), a w parze z Jolantą Ogar wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy. Do tego z Irminą wygrała zawody Pucharu Świata w japońskim Gamagori, oraz była druga w regatach Kieler Woche i Test Event w Aarhus. Ponadto – po raz 9. – obroniła tytuł Mistrza Polski!!! (szczegółowe zestawienie poniżej) (czytaj więcej).

     Rozstrzygnięcie plebiscytu, trwającego już od listopada br., nastąpi podczas tradycyjnej Gali Mistrzów Sportu 6 stycznia 2018 roku. Już sama nominacja w najbardziej prestiżowym i najstarszym, bo organizowanym od 1926 roku plebiscycie, to duże wyróżnienie. Agnieszka i Irmina bez wątpienia na nominację zasłużyły powyższymi sukcesami. W długiej historii plebiscytu żeglarze byli nominowani wielokrotnie, nieczęsto jednak udawało im się wskoczyć do najlepszej krajowej dziesiątki. Tak np. w latach 1978-2011 w tym elitarnym gronie znalazło się 17 motorowodniaków, żeglarzy i bojerowców, a spośród nich najczęściej Waldemar Marszałek – siedem razy, i Mateusz Kusznierewicz – pięć razy. Ani razu nie było w tej najlepszej  dziesiątce kobiet – żeglarek. Może Agnieszka i Irmina będą pierwszymi na tej liście?

     Na „nasze” Mistrzynie Świata w klasie 470 głosować można jeszcze w Plebiscicie „Przeglądu Sportowego” do 29 grudnia br., już tylko na tradycyjnych kuponach drukowanych w "Przeglądzie Sportowym" i "Fakcie", gdyż głosowanie online skończyło się 5 grudnia.      Warto dodać, że trwa jeszcze nasz 64. plebiscyt „Kuriera Szczecińskiego”, na 10 najlepszych sportowców i trzech najlepszych trenerów województwa zachodniopomorskiego w roku 2017. Tradycyjnie już plebiscyt organizuje Redakcja „Kuriera”, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Szczecina, i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Wśród nominowanych, podobnie jak w poprzednich latach, jest też oczywiście Agnieszka - najbardziej utytułowana w 2017 roku żeglarka, nie tylko w skali naszego województwa, ale i w kraju. Trzymajmy kciuki – głosując na Agnieszkę…     (WS)     

 

Najważniejsze sukcesy Agnieszki w 2017 roku:

Majorka – PŚ   -    Srebro - 470K (Skrzypulec/Ogar)

Gamagorii – PŚ   -   Złoto - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)
Arhus - Test ewent.   -   Srebro - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

Kieler Woche   -   Srebro - 470 (Skrzypulec /Gliszczynska)
Mistrzostwa Europy   -    Brąz - 470K (Skrzypulec/Ogar)

Mistrzostwa Świata   -   Złoto - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)
Mistrzostwa Polski   – Złoto – 470  (Skrzypulec/Gliszczynska) (po raz 9.)

 

                 Więcej o sukcesach Agnieszki na stronach ZOZZ  i  „Żagli”

 

Początek strony