Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 Bies 2016Tradycyjnie jesienią - z końcem danego sezonu żeglarskiego - przychodzi też czas na podsumowanie i uhonorowanie nagrodami czy pucharami najlepszych szczecińskich i zachodniopomorskich żeglarzy, zarówno sportowców, medalistów MP, ME i MS, i ich trenerów, jak i innych, w tym zwycięzców regat jachtów balastowych, mistrzostw meczowych, itp. O miejsca „na pudle” w tych wszystkich rankingach decydują zdobyte punkty i medale, natomiast o przyznaniu honorowych nagród i wyróżnień w kategoriach Szczeciński Rejs Roku 2017, i Szczeciński Żeglarz Roku 2017, decyduje specjalna Kapituła, działająca przy Komisji Historii ZOZŻ. Warto przypomnieć, że jak zwykle oceniane będą sukcesy i wyczyny zachodniopomorskich żeglarzy, dokonane i zakończone w roku kalendarzowym 2017, nominowane przez Kapitułę, a także zgłoszone przez Kluby i żeglarzy indywidualnych. Na kandydatury czekamy do końca grudnia 2017 roku, a można je składać bezpośrednio do Biura ZOZZ, lub nadsyłać pocztą elektroniczną, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla ułatwienia prosimy o nadsyłanie propozycji – z krótkim uzasadnieniem – wg poniższego schematu:

I. Szczeciński Rejs Roku ZOZŻ 2017
a) Nagroda główna – Rejs Roku ZOZŻ 2017
b) Wyróżnienia – Rejs Roku ZOZŻ 2017
II. Szczeciński Żeglarz Roku 2017
a) Nagroda główna – Żeglarz Roku ZOZŻ 2017
b) Wyróżnienia – Żeglarz Roku ZOZŻ 2017
Przypomnę, że nagrodą Rejs Roku ZOZŻ 2016 wyróżniona została szczecińska atlantycka wyprawa jachtu „Bies”, m.in. z armatorem i kapitanem Wojtkiem Kaczorem, z udziałem w międzynarodowych regatach TTSR’2016 (2.miejsce w klasie D), a Żeglarzem Roku 2016 ZOZŻ został j.kpt. Cezary Wolski, armator i kapitan jachtu „Sharki”. Ponadto wyróżnieniami Szczeciński Rejs Roku 2016 uhonorowane zostały dwie wyprawy, w tym do Kadyksu jachtu „Camelot”, także z udziałem w TTSR’2016, oraz rejs powrotny jachtu „Ulusses” z Las Palmas do Szczecina j.kpt. Mirosława Lewińskiego, po wcześniejszym rejsie dookoła świata. Teraz czekamy na zgłoszenia podobnych wyczynów naszych żeglarzy, zakończone w sezonie 2017 roku. Komu przypadną tegoroczne laury dowiemy się podczas tradycyjnego podsumowania sezonu 2017 w „Jachtowej”, z początkiem roku 2018…
Warto dodać, że trwa jeszcze 64. plebiscyt „Kuriera Szczecińskiego”, na 10 najlepszych sportowców i trzech najlepszych trenerów województwa zachodniopomorskiego w roku 2017. Tradycyjnie już plebiscyt organizuje Redakcja „Kuriera”, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Szczecina, i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Wśród nominowanych, podobnie jak w poprzednich latach, jest też nasza najlepsza żeglarka, Mistrzyni Polski i Świata w klasie 470 - Agnieszka Skrzypulec…

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Początek strony