Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 CŻ WigiliaWycieczką do fabryki cukierków i czekolady świętować będziemy Mikołajki z Centrum Żeglarskim. Wycieczkę poprzedzi wspólna zabawa na przystani przy ul. Przestrzennej w Szczecinie.

Mikołajkowa zabawa dla najmłodszych potrwa aż na dwa dni. Najpierw, 9 grudnia o godz. 11.00, spotykamy się w sali konferencyjnej Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej 19. Tam na dzieci czekać będą świąteczni animatorzy oraz Mikołaj z upominkami. W programie gry, zabawy i konkursy, malowanie buziek, dekorowanie pierniczków, słodki poczęstunek. Wspólne świętowanie potrwa ok. 2,5 godziny. Wstęp wolny, nie tylko dla podopiecznych Centrum. Zapraszamy wszystkie dzieci!
Dzień później, 10 grudnia, chętni wyjadą do Truskawkowego Miasteczka w Koserow. Startujemy o godz. 9.00 z parkingu przy Teatrze Lalek Pleciuga. Pierwszym przystankiem na trasie mikołajkowej wycieczki będzie Wyspa Uznam i nadmorskie Ahlbeck, gdzie dzieci przespacerują się po molo i plaży. Następnie odwiedzimy fabrykę cukierków i czekolady, a więc Truskawkowe Miasteczko. Koserow, które położone jest około 25 km od Świnoujścia, oferuje cały szereg atrakcji. Prócz mnóstwa pyszności (z truskawkami w roli głównej) i pokazów wytwarzania czekolady, do dyspozycji odwiedzających jest także małpi gaj i park rozrywki. Zabawa zakończy się wieczorem. Powrót do Szczecina zaplanowany jest ok. godz. 20.00. Koszt wycieczki to 110 zł /os. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Zapisy poprzez elektroniczny system Centrum Żeglarskiego: https://cz.erk24.pl/edziekanat/index.php

Zachęcamy do wspólnej, mikołajkowej zabawy z Centrum Żeglarskim!

Pozdrawiam,
Tomasz Owsik-Kozłowski
rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Początek strony