Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

4 Stary 2015 HorsundMariny opustoszały, jachty na zimowych leżach – co robić? Tradycyjnie większość klubów zaprasza na jesienno-zimowe spotkania „Po sezonie”, najczęściej wspomnieniowe lub szkoleniowe, jak np. w szczecińskim JK LOK, w soboty po południu, przy kominku, w swojej siedzibie przy ul. Przestrzennej 13, nad jeziorem Dąbie. Zajęcia rozplanowano precyzyjnie, od końca listopada do końca kwietnia 2018L Dodatkowo Prezes Radioklubu LOK kol. Ryszard Cielecki zaprasza w każdą niedzielę, w godz. 10-14, na ćwiczenia w obsłudze aparatury GMDSS oraz wykorzystywania publikacji ITU i Admiralicji Brytyjskiej SP1 KNJ do przygotowania łączności w planowanym rejsie.

Dla odmiany w Centrum Żeglarskim wykłady na temat bezpieczeństwa w żeglarstwie prowadzi w każdą środę, od godz. 18.00, kpt. Jędrzej Porada. Kolejne trzy wykłady odbędą się jeszcze w grudniu br. Wstęp wolny. Plan, terminy i tematy spotkań i szkoleń w JK LOK i w CŻ, od listopada 2017 do kwietnia 2018 poniżej (do pobrania). (WS)

Zobacz: informacje.

Początek strony