Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 PP 27 2017Od samego początku są jednym z najlepszych „morskich” przedszkoli nie tylko w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, ale i w morskim portowym Szczecinie w ogóle. Sama nazwa ich PP 27 „Żagielek” zobowiązuje, więc wszędzie tu morze, a podopieczni to „Rybacy, Marynarze, Żeglarze, Piraci i Wikingowie”, i tak kolejno prezentują się podczas corocznych szczególnych okazji i uroczystości, jak m.in. jesienne chrzty morskie. Właśnie tak chrzest miał miejsce w poniedziałek 27 bm., a przejętych wydarzeniem małych neofitów odwiedziła królewska para władców oceanów - tym razem ich rówieśników! - Neptun z Salacją. Cała uroczystość miała dodatkowo międzynarodową oprawę, gdyż do swojej „morskiej” załogi przyjęli też wolontariuszy z Ukrainy, Włoch i Niemiec, którzy czasowo zasilili ich kadrę w ramach europejskiego Programu Erasmus +, i też zostali poddani specjalnym próbom i zadaniom, fachowo ocenianym przez gości spotkania – ludzi morza. Wszystko wypadło pomyślnie, Neptun łaskawie pasował wszystkich trójzębem i przyjął – dzieci i dorosłych - do międzynarodowej braci morskiej i żeglarskiej, co przypieczętowały certyfikaty i wspólne zdjęcia…

Pomyślnych wiatrów. Na dalszej drodze ku morskiej przygodzie!!!

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Początek strony