Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 GocławPodróż przez czas, który minął.

„Wodowanie” Leksykonu żeglarstwa i sportów wodnych.

19 listopada 2017 r., w najbliższą niedzielę, odbędzie się spotkanie w Starej Rzeźni, pt. Podróż przez czas, który minął. „Wodowanie” Leksykonu żeglarstwa i sportów wodnych.

Zapraszamy serdecznie na to spotkanie, które odbędzie się o godzinie 12.30. W trakcie pokazana będzie historia zachodniopomorskiego żeglarstwa oraz zobaczymy prelekcję dr hab. Radosława Skryckiego prof. Uniwersytetu Szczecińskiego o kartografii południowego Bałtyku. W trakcie występ zespołu szantowego Igacki Band.

Piotr Owczarski


Stara Rzeźnia

w programie:
- „Południowe wybrzeże Bałtyku w kartografii nowożytnej XV – XVII wiek”, - prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Radosław Skrycki

- „Żeglarstwo, wioślarstwo i kajakarstwo niemieckie w Szczecinie do 1945 roku” – Piotr Owczarski.

- „Pionierskie czasy szczecińskiego żeglarstwa 1945-1950” – Piotr Owczarski.
- „Podróż do Strefy czasu, który minął”.

- występ zespołu szantowego Igacki Band


Termin: 19.11., niedziela, godzina 12:30

Stara Rzeźnia

Sala Iluzjon

Początek strony