ZOZZ header

My i morzeNiezwykły konkurs plastyczny, pod hasłem - „Moje ulubione miejsce w Szczecinie” - skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Żeglugę Szczecińską. Prace należy składać do końca listopada br., czekają cenne nagrody i wystawa. Szczególne pole do popisu dla Szkolnych Kół Edukacji Morskiej (WS) (czytaj więcej)

Pokaż nam swój Szczecin!

Wyjątkowa filharmonia, tajemniczy zamek, urokliwe bulwary i nowoczesny port jachtowy to miejsca, które chętnie odwiedzają szczecinianie i turyści. Które upodobali sobie najmłodsi? Co zrobiło na nich największe wrażenie? Gdzie lubią wracać? Dowiemy się tego z konkursu „Moje ulubione miejsce w Szczecinie”.

Konkurs plastyczny organizowany przez Żeglugę Szczecińską skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zarówno ze Szczecina, jak i mieszkających tuż za naszą zachodnią granicą – na Pomorzu Przednim. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku od 3 do 6 oraz od 7 do 15 lat.

Zadaniem w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej, dowolną techniką, w której autor lub autorka zaprezentują swoje ulubione miejsce w Szczecinie. Może być to zarówno plac zabaw, park, pobliskie podwórko, jak również budynek filharmonii, Różanka czy Wały Chrobrego. Zdajemy sobie sprawę, że o gustach się nie dyskutuje, dlatego chętnie przyjmiemy każdą pracę, która prezentuje dowolny skrawek naszego miasta. Warunkiem jest zachowanie płaskiego formatu pracy (A4).

Autor najlepszej pracy z każdej kategorii wiekowej otrzyma bon dla dwóch do szczecińskiego parku trampolin oraz voucher na 2-godzinny rejs motorówką w sezonie 2018. W konkursie przewidziano również wyróżnienia, których laureaci otrzymają pamiątkowe upominki.

Prace można nadsyłać lub złożyć osobiście w terminie od 1 do 30 listopada:
·
w siedzibie Żeglugi Szczecińskiej, ul. Jana w Kolna 7, 71-603 Szczecin
·
RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V., Agnieszka Misiuk, Marktstraße 4 (Bürgerhaus), 17321 Löcknitz

Wszystkie nadesłane prace zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie, która stanie na Alei Kwiatowej podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w grudniu bieżącego roku. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 16 grudnia 2017 roku. Do publicznej wiadomości podane zostaną na stronie internetowej www.zegluga.szn.pl. Tam znajduje się także regulamin konkursu.

Celem Konkursu jest kształtowanie aktywnej, twórczej postawy dzieci wobec sztuki, historii i przyrody Szczecina oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej dziecka i jego indywidualnych zdolności plastycznych. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy pozytywnie wpłyną na promocje miasta wśród najmłodszych mieszkańców i gości zza zachodniej granicy.

Pozdrawiam,

Tomasz Owsik-Kozłowski

rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Żegluga Szczecińska Sp. z o.o.

ul. Jana z Kolna 7, 71-603 Szczecin

tel. +48 517 423 577

Początek strony