Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

Promocja Bruno 2016Witam!
Wczoraj, to jest 14. go października jacht "Selma" po 95 dniach pobytu w gościnnej Marinie PTTK opuścił Szczecin. W tym czasie jacht przeszedł gruntowny remont: piaskowanie kadłuba, nowe farby wewnątrz i na zewnątrz, przebudowa wnętrza, wymiana instalacji (rury, kable itp, sprawdzenie ożaglowania i olinowania. Oczywiście silnik też przeszedł remont. Na koniec była inspekcja i można było odpływać, ale był akurat piątek i 13. go więc przełożono odpłynięcie na sobotę. Załoga nie próżnowała, bo było jeszcze dużo do roboty: posprzątanie nabrzeża i hangaru, wniesienie klamotów na jacht. Nastąpiły pożegnania, bo nie wszyscy pracujący przy jachcie mogli płynąć.
Warto wspomnieć, że przy remoncie jachtu czasami pracowało ponad 15 osób; przyjaciele armatora jachtu z Warszawy i Wrocławia. Praca trwała po kilkanaście godzin dziennie. Wszyscy mieszkali na barce "Oleńka", a stołowali się w "Tawernie pod Zardzewiałą Kotwicą".
Tak jak i podczas wpływania "Selmy" do Szczecina witał ją oldtimer "Olander" tak i teraz ten szkuner z kilkoma szczecińskim żeglarzami na pokładzie wyprowadził odnowioną "Selmę" z Jeziora Dąbie. Trasa rejsu: Świnoujście, Kanał Kiloński, M. Północne, Atlantyk, port docelowy Ushuaia i Antarktyda !
Cumy oddał szczeciński żeglarz Bruno Salcewicz, który na "Selmie" w 2016 roku"zaliczył" Cape Horn. (na zdjęciu).
Życzymy "Selmie" pomyślnych wiatrów.

Bruno Salcewicz

Początek strony