ZOZZ header

1 Dąbie 2017Nie bez racji uchodzi za najszybszy jacht na naszych wodach, od kilku lat zdobywając m.in. Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie, najczęściej ze sternikiem Patrykiem Zbroją. Tym razem „Tomahawk” – dla odmiany z seniorem Zbigniewem Zbroją i studentami budowy jachtów ZUT – był „dopiero” drugi, ustępując pierwszeństwa katamaranowi „Eagle Cut”, ze sternikiem Łukaszem Czają. Tradycyjnie zwycięską załogę w Regatach o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie 2017, rozegranych 30 wrześnie br., udekorował redaktor „Kuriera Szczecińskiego” j.kpt.ż.w. Andrzej Gedymin, wręczając też puchar przechodni.

Uroczyste zakończenie imprezy, połączone z podsumowaniem i wręczeniem pucharów i nagród wcześniejszych o tydzień 69. Regat Jesiennych, w kilku klasach, odbyło się w marinie organizatorów, czyli SEJK Pogoń. Regaty cieszą się jak zwykle dużym powodzeniem, na zakończeniu było więc tłumnie, rodzinnie i żeglarsko (jak na zdjęciach), łącznie z bogatym poczęstunkiem…

Specjalne podziękowania otrzymała przy okazji najlepsza zawodniczka SEJK Pogoń, olimpijka Agnieszka Skrzypulec, za zdobycie złotego medalu MS 2017 w klasie 470, i za wspaniałe wyniki w dotychczasowej karierze żeglarskiej.
Szczegółowe wyniki Regat Jesiennych i Błękitnej Wstęgi – do pobrania.

Tekst i zdjęcia Wiesław Seidler

 

Zobacz: wyniki Regat Jesiennych i Błękitnej Wstęgi.

Początek strony