Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 Dąbie 2017Nie bez racji uchodzi za najszybszy jacht na naszych wodach, od kilku lat zdobywając m.in. Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie, najczęściej ze sternikiem Patrykiem Zbroją. Tym razem „Tomahawk” – dla odmiany z seniorem Zbigniewem Zbroją i studentami budowy jachtów ZUT – był „dopiero” drugi, ustępując pierwszeństwa katamaranowi „Eagle Cut”, ze sternikiem Łukaszem Czają. Tradycyjnie zwycięską załogę w Regatach o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie 2017, rozegranych 30 wrześnie br., udekorował redaktor „Kuriera Szczecińskiego” j.kpt.ż.w. Andrzej Gedymin, wręczając też puchar przechodni.

Uroczyste zakończenie imprezy, połączone z podsumowaniem i wręczeniem pucharów i nagród wcześniejszych o tydzień 69. Regat Jesiennych, w kilku klasach, odbyło się w marinie organizatorów, czyli SEJK Pogoń. Regaty cieszą się jak zwykle dużym powodzeniem, na zakończeniu było więc tłumnie, rodzinnie i żeglarsko (jak na zdjęciach), łącznie z bogatym poczęstunkiem…

Specjalne podziękowania otrzymała przy okazji najlepsza zawodniczka SEJK Pogoń, olimpijka Agnieszka Skrzypulec, za zdobycie złotego medalu MS 2017 w klasie 470, i za wspaniałe wyniki w dotychczasowej karierze żeglarskiej.
Szczegółowe wyniki Regat Jesiennych i Błękitnej Wstęgi – do pobrania.

Tekst i zdjęcia Wiesław Seidler

 

Zobacz: wyniki Regat Jesiennych i Błękitnej Wstęgi.

Początek strony