ZOZZ header

ORP Bałtyk, fot. kmdr ppor. Radosław PiochOORP Wodnik, Bałtyk i Pułaski – trzy okręty polskiej Marynarki Wojennej wejdą do Szczecina w poniedziałek, 2 października. Jednostki zacumowane przy Wałach Chrobrego udostępnią swoje pokłady zwiedzającym.

Wizyta jednostek MW wiąże się z naradą szkoleniowo-metodyczną, którą na ich pokładach odbędą kadry kierownicze 3. Flotylli Okrętów oraz 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 1 października fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski, okręt szkolny ORP Wodnik i zbiornikowiec ORP Bałtyk wyjdą w morze z Gdyni. Rejs wodami Zatoki Gdańskiej i Zatoki Pomorskiej oraz Bałtyku Południowego zakończy się w Szczecinie dzień później.
Podczas pobytu na morzu dowódcy 3. Flotylli i 12. Dywizji wymienią doświadczenia dotyczące dotychczasowej współpracy. W programie znajdą się także zajęcia pokazowe strzelania artyleryjskiego do celów nawodnych oraz uzupełnianie zapasów na morzu.

Jednostki planowo powinny przybić do nabrzeża Bulwaru Chrobrego (u podnóża Wałów Chrobrego) około godz. 16.00 w poniedziałek. ORP Wodnik i ORP Bałtyk będzie można zwiedzać w poniedziałek (2 października) w godz. 17.00 – 19.00 oraz we wtorek (3 października) w godz. 9.00 – 12.00.
ORP K. Pułaski będzie cumował w porcie. Z tego powodu jego pokład nie zostanie udostępniony zwiedzającym.

ORP Bałtyk i ORP Wodnik opuszczą Szczecin 3 października około godz. 15.00. ORP Gen. K. Pułaski wyjdzie na morze dzień później, o godz. 8.00.

W załączonym pliku znajdą Państwo także komunikat prasowy por. mar. Anny Sech z Sekcji Prasowej 3. Flotylli Okrętów z informacjami dot. okrętów, flotylli i zbliżającej się narady.


Pozdrawiam,
Tomasz Owsik-Kozłowski
rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Centrum Żeglarskie
ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin
tel. +48 517 423 577

 

Zobacz: komunikat prasowy.

Początek strony