Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

Stand Up na zakończenie lataNie tylko wieczorny koncert zespołu XXANAXX przygotowała na pożegnanie lata Żegluga Szczecińska. Finał sezonu na Wyspie Grodzkiej odbędzie się w towarzystwie stand-uperów i DJ-ów. Będzie się działo!

Impreza odbędzie się na terenie NorthEast Mariny i Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej 30 września. W programie mnóstwo rodzinnych animacji skierowanych głównie do najmłodszych. Rozpoczną się one w południe i potrwają mniej więcej do godziny 18.00. Później wyspę opanują stand uperzy, którzy przez około półtorej godziny monologować będą ze sceny na tle Wałów Chrobrego. Poprzednim razem Szczecińska Liga Stand-Up zgromadziła na Wyspie niemal 1500 widzów! Tym razem nie może być inaczej, tym bardziej, że ostatniego dnia września spodziewamy się gościa specjalnego.
Krzysztof Kamyszek, bo o nim mowa, to człowiek ze Świebodzina. Pierwszy raz zdecydował się spróbować swoich sił na scenie po koniec 2011 roku. Wcześniej był nieśmiały. Przed występem w jego głowie pojawiła się myśl: „najwyżej mnie wyśmieją”. Jego przeczucia się potwierdziły – wyśmiali… znaczy śmiali się. Tego wieczora postanowił, że zostanie stand-uperem. I jakoś to się kręci… a kręci się na tyle dobrze, że Krzysztof występował niemal we wszystkich większych miastach w Polsce. Jego show to spojrzenie na życie w krzywym zwierciadle, w którym każdy znajdzie odbicie siebie.
Dodatkowo w tajniki sztuki Stand-Up gości wprowadzi organizator i gospodarz Szczecińskiej Ligi Stand Up oraz Szczecińskiej Sceny Komediowej – Damian „Viking” Usewicz. Ze sceną związany od 10 lat. Organizator wielu imprez komediowych. W swoich występach, nie przebierając w słowach, nieszablonowo porusza tematy z życia wzięte, okraszając je czarnym humorem z charakterystycznym dla siebie dystansem. Prywatnie mąż i ojciec, co jest ogromną inspiracją do jego żartów.

Kolejnym punktem programu będzie DJ-ski set, który płynnie przeprowadzi gości od stand-upu do koncertu zespołu XXANAXX, który wystartuje o godz. 20.00. Po występie warszawskiego duetu marina wraz ze strefą letnią wypełnią się dźwiękami DJ-skich setów, przy których zabawa potrwa do późnego wieczora…

To jednak nie koniec atrakcji. O kolejnych punktach programu informować będziemy niebawem. Szykujemy mnóstwo niespodzianek, które powinny do portu jachtowego i MSL przyciągnąć każdego szczecinianina, który w niezapomniany sposób chce pożegnać lato w naszym pięknym mieście.

Śledź wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/275975739560426

Tomasz Owsik-Kozłowski
rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Żegluga Szczecińska Sp. z o.o.
ul. Jana z Kolna 7, 71-603 Szczecin
tel. +48 517 423 577

Początek strony