ZOZZ header

1 CZ OPT 2Masz lat 7, 15, 50 i więcej? Dla wszystkich znajdzie się miejsce w niewatpliwie największej w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim szkole żeglarskiej - w Centrum Żeglarskim nad jeziorem Dąbie (byłym Ośrodku Morskim Pałacu Młodzieży). Dla maluchów szkolenie na Optimistach, dla młodzieży i dorosłych jachty pełnomorskie i doświadczona kadra. Od września br. podstawowe przeszkolenie przechodzą też studenci szczecińskiej Akademii Morskiej, nowej żeglarskiej specjalności. Właśnie wrócili z dwutygodniowego bałtyckiego rejsu szkoleniowego na jachtach "Dar Szczecina" i "Urtica". Na mniejszych byli akurat na przystani gimnazjaliści z klasy żeglarskiej przy ZS 4 (na zdjęciach). Od września Centrum zaprasza też wszystkich chętnych dorosłych dp "Szkółki żeglarskiej 18+" (czytaj więcej) (WS)

Zdjęcia: Wiesław Seidler i CŻ

 

Szkółka żeglarska 18+

Pierwszy dzwonek w Centrum Żeglarskim usłyszeli nie tylko najmłodsi. Wrzesień nad jeziorem Dąbie to początek roku szkolonego także dla trochę starszych. Ruszyły pierwsze zajęcia w szkółce żeglarskiej dla dorosłych.

Co prawda szczecińskie Centrum Żeglarskie skupia się głównie na szkoleniu dzieci i młodzieży, ale nie zapomina przy tym o dorosłych, którzy marzą o zdobywaniu mórz i oceanów. Na początek jednak Centrum przygotowało dla nich cykl szkoleń na lądzie, jeziorze i rzece.

Głodni żeglarskiej wiedzy dorośli poznają żeglarstwo w teorii i praktyce pod okiem doświadczonego instruktora. Szkółka zakłada przejście edukacyjnej ścieżki od podstaw do poziomu sternika morskiego. Program szkolenia jest ułożony w taki sposób, aby każdy mógł w spokojnym tempie nauczyć się bezpiecznego żeglowania na różnego typu jachtach i w każdych warunkach. Zajęcia podzielone zostały na cztery etapy:
·
jesienna manewrówka jachtem (poziom żeglarz i sternik),
·
zimowa teoria na poziomie żeglarz oraz sternik jachtowy,
·
wiosenna manewrówka jachtem (poziom żeglarz i sternik)
·
egzamin na patent żeglarza lub sternika.

Oferta skierowana jest do tych, którzy jeszcze nigdy nie stali na pokładzie jachtu oraz tych, którzy pierwsze żeglarskie szlify mają już za sobą. Jeżeli posiadasz już patent żeglarski, a chcesz pogłębiać swoje umiejętności – jest to propozycja także dla Ciebie.

Miesięczny koszt zajęć wynosi 40 zł.

Zapisy i dodatkowe informacje nt. oferty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 460 08 44 wew. 14.

O prowadzącym

Mateusz Szubski – kapitan jachtowy od 2017, młodszy instruktor żeglarstwa od 2009, instruktor pływania, nauczyciel, przewodnik i pilot wycieczek, przez siedem lat kapitan jachtu Magnolia.

„Z żeglarstwem jestem związany od 1994 roku. Zaczynałem na optymistach, później były lasery i piękna Magnolia, na której przeszedłem wszystkie szczeble kariery. Żeglarstwo wymaga poświęceń, pracy, zabiera czas i kosztuje. Ale w zamian daje nam piękne przygody, wspomnienia, nowe doświadczenia i coś, co jest bezcenne – nowych przyjaciół”.

Tomasz Owsik-Kozłowski

rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Centrum Żeglarskie

ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin

tel. +48 517 423 577

 

Zobacz: informacje.

Początek strony