Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

21557584 1674373599280989 555939738526751924 nOd czwartku do niedzieli w Górkach Zachodnich w Gdańsku z udziałem 252 żeglarzy z 57 klubów rozegrana została druga część krajowego championatu. U ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej o medale rywalizowali zawodnicy w klasach 470, 49er, 49er FX, Finn, Europa, OK Dinghy i Laser Radial (seniorzy) oraz Europa, RS:X (juniorki i juniorzy) i Laser Radial (juniorzy).

Już w sobotę pierwsze miejsce w klasie 470 zapewniły sobie Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice), które okazały się także najlepsze w klasyfikacji generalnej. Dla Skrzypulec był to już dziewiąty krążek z najcenniejszego kruszcu, podczas kiedy jej załogantka trzeci raz stanęła z nią na najwyższym stopniu podium. Z kolei wśród mężczyzn Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń/WCSS zostali sklasyfikowani na drugim miejscu w seniorach i pierwszym w młodzieżowcach natomiast Kamil Cesarski i Damian Janowczk (Baza Mrągowo/ SEJK Pogoń Szczecin) zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu w seniorach i trzecim w młodzieżowcach.

W klasie Laser Radial kobiet czwarte miejsce w zajęła Anna Brzozowska (KS Centrum Żeglarskie Szczecin).
W klasie Laser Radial mężczyzn Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szcecin) zajął czwarte miejsce.
W klasie Europa kobiet Alicja Pyda ( Jacht Klub Koszalin) została sklasyfikowana na czwartym miejscu w seniorach i na pierwszym miejscu w juniorach.
W klasie Europa mężczyzn Marcin Kozieł ( Jacht Klub Koszalin ) zajął trzecie miejsce w juniorach.
W klasie Finn Marcin Mrówczyński (KS Centrum Żeglarski Szczecin) zajął dziewiąte miejsce.

Tekst Jacek Kierzek

Początek strony