ZOZZ header

fot. Paweł JankowskiSzanowni Państwo,

Szymon Kuczyński 19 sierpnia 2017 wypłynął w kolejny samotny rejs dookoła świata. Zapraszamy do śledzenia wyprawy przez naszą stronę internetową lub aplikację mobilną ("Zew Oceanu"). Istnieje możliwość kontaktu z Szymonem przez telefon satelitarny - jednak po wcześniejszym kontakcie (telefon jest uruchamiany nieregularnie).

Załączam krótką notkę oraz kilka zdjęć ze startu rejsu. Press pack z rejsu dostępny jest na stronie: https://www.dropbox.com/home/Call%20of%20the%20Ocean%20-%20Press%20pack

Serdecznie pozdrawiam

Dobrochna "Brożka" Nowak
info@zewoceanu

(+48733945997)

 

Call of the Ocean rozpoczęty - Szymon Kuczyński na Maxusie 22 „Atlantic Puffin” 19 sierpnia o 20:25 czasu lokalnego oddał cumy i wypłynął w rejs dookoła świata. W marinie Mayflower w Plymouth pożegnali go znajomi oraz lokalni żeglarze.

Kilkudniowe opóźnienie startu rejsu (planowany był na 15 sierpnia) związane było z problemem z jednym z urządzeń komunikacyjnych. "Będę na wodzie kilkanaście miesięcy non stop. Wolałem poświęcić te kilka początkowych dni by mieć pewność, że nie będę mieć problemów w kontakcie z lądem. - mówił Szymon. - Dzięki wielkiej pomocy Victora, Polaka mieszkającego w Plymouth oraz kilku osób które kontaktowały się ze mną zdalnie udało się opanować sytuację. Były momenty, kiedy nad rozwiązaniem pracowało kilkanaście osób w tym zupełnie obcy mi mieszkańcy Plymouth.”

Atlantic Puffin wypłynął na wody Kanału Angielskiego przy słabym, lecz równym wietrze i skierował się na południe. W pierwszej dobie zmieniły się warunki i przez kilka godzin wiatr osiągał siłę do 7B prosto w dziób. Puffin żeglował z prędkością do 6 węzłów pod dość dużą falę, która dawała się we znaki. Sprawdziła się nowa osłona zejściówki, która jest jedną z przedrejsowych modyfikacji jachtu. Dzięki niej luk wejściowy jest osłonięty przy fali wchodzącej na pokład od dziobu.

Obecnie Szymon kieruje się na południe południowy-wschód w stronę Zatoki Biskajskiej. Wiatr znowu osłabł i prognozy pogody zapowiadają, że takie warunki utrzymają się przez kilka najbliższych dni. Będzie to pierwsza próba cierpliwości dla Szymona. Brak wiatru i brak silnika na jachcie oznacza, że będzie on musiał poświęcić całą swoją uwagę by wykorzystać warunki pogodowe.

Pozycję jachtu można śledzić na trackingu, który jest aktualizowany co 4 godziny (adres: https://share.garmin.com/atlanticpuffin). Na mapie umieszczane są również wiadomości które Szymon wysyła z pokładu jachtu. Rejs można również śledzić przez aplikację mobilną "Zew Oceanu" (do pobrania na Androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ay.app664714, na iOS https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=1263002934 )

Sponsorzy i partnerzy rejsu "Call of the Ocean": Northman, Eljacht. OceanTeam Sailing School, Selden, Marineworks, Sail Service, TBS, Crewsaver, Ronstan, Ahoj, Kompas, Morka, Zielone Pojęcie, This1, Dzik Podłogi, Szkoła Żeglarstwa Gertis. Szymon Kuczyński jest ambasadorem Mariny Kamień Pomorski.


Wypłynięcie z Mariny Mayflower: https://www.dropbox.com/s/kaxj3p0isz7wpxo/MAH00045.MP4?dl=0

+48 792717355 - Szymon / 733945997 - Dobrochna

Początek strony