Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 Ludek MariaDzięki kolejnej wspólnej inicjatywie niestrudzonej pani Laury Hołowacz, oraz Szczecińskiego Klubu Kpt.ż.w., z jego wiceprzewodniczącym kpt.ż.w. Włodzimierzem Grycnerem, już w najbliższy wtorek 23 maja br., w Starej Rzeźni i na sąsiednim Skwerze Kapitanów, na Łasztowni, odbędą się zapowiadane wcześniej uroczystości wpisujące się w obchody 70-lecie Szkolnictwa Morskiego w Szczecinie. Na całość spotkania złożą się dwie części uroczystości. Najpierw, o godz. 17.00, w "Mesie Kapitańskiej" w Starej Rzeźni, obok wcześniejszych już tam zdjęć kpt.ż.w. Matyjewicza-Maciejewicza, i kpt.ż.w. Antoniego Ledóchowskiego, odsłonięte zostanie kolejne – będzie to portretowe zdjęcie kpt.ż.w. Zbigniewa Szymańskiego, wieloletniego i zasłużonego Dyrektora byłej PSM w Szczecinie. Po laudacji i odsłonięciu zdjęcia, dla odmiany na „Skwerze Kapitanów", ok. godz.18.00, odsłoniętych zostanie sześć pamiątkowych tablic. Cztery z nich poświęcone będą zasłużonym kapitanom żeglugi wielkiej PMH, dyrektorom i wykładowcom PSM i WSM, wychowawcom wielu pokoleń marynarzy i ludzi morza; będą to tablice:

1/ Kpt.ż.w. Konstantego Matyjewicza- Maciejewicza
2/ Kpt.ż.w. Antoniego Ledóchowskiego
3/ Kpt.ż.w. Zbigniewa Szymańskiego
4/ Kpt.ż.w. Andrzeja Huzy
Dwie kolejne poświęcone będą legendarnym szczecińskim żeglarzom, zapisanym trwale w dziejach nie tylko polskiego zachodniopomorskiego żeglarstwa, ale też krajowego i światowego; będą to tablice:
5) j.kpt.z.w. Ludomira – Ludka – Mączki
6) j.kpt.ż.w. Kazimierza – Kuby - Jaworskiego

Organizatorzy zapraszają na uroczystość wszystkich chętnych, szczególnie związanych z morzem i żeglarstwem… (WS)

Początek strony