Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 PP 27 taniec 2017 PP 65To był naprawdę wyjątkowy roztańczony i słoneczny poranek, z licznym udziałem niecodziennych małych artystów - piratów, żeglarzy, marynarzy, syren, nimf i rusałek, na gościnnym „pokładzie” szczecińskiego Przedszkola Publicznego nr 27 „Żagielek", w czwartek 18 bm. Przedszkole to od lat przoduje w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, i od 12 lat jest m.in. gospodarzem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tańca Morskiego „Z wiatrem w żaglach". Tym razem swoje dynamiczne, barwne i pomysłowe morskie tańce zaprezentowały świetnie przygotowane „maluchy” z siedmiu szczecińskich placówek przedszkolnych – z PP 5, 9, 65 i 66, ŚPEW nr 1, i ZS nr 16, oraz oczywiście gospodarze, z PP 27, wspierani przez niestrudzoną dyrektor Gabrielę Poleszak, czuwającą nad całością i prowadzącą przegląd (jak na zdjęciach)…

Warto dodać, że dyrekcja i cała kadra PP 27 ma naprawdę duże osiągnięcia na polu pielęgnowania morskich i żeglarskich tradycji naszego miasta, za co PP 27 już wielokrotnie było nagradzane w konkursach miejskich i innych. Wszystko to dzięki wspólnym działaniom personelu, rodziców, dzieci i mocno zaangażowanych przyjaciół przedszkola, m.in. z sąsiedzkiej Akademii Morskiej (dawnej WSM), a także z PŻM, Centrum Żeglarskiego i Pałacu Młodzieży, ZOZŻ, Straży Miejskiej, policji, straży pożarnej, i innych. Najlepszym dowodem była właśnie obecność na przeglądzie sporej grupy gości, w tym kapitańskiej i mundurowej z AM i PŻM, z policji szczecińskiej i z … Brandenburgii, Straży Pożarnej ze Śmierdnicy (!), i już nie mundurowych pozostałych przyjaciół - z Centrum Żeglarskiego, Pałacu Młodzieży, z PP „Pod Żaglami” ze Świnoujścia, i innych. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, goście rewanżowali się podobnie, w tym kpt.ż.w. Mirosław Folta z PŻM przekazał dla gospodarzy piękny model „Daru Pomorza” (na zdjęciu). Na koniec zatańczyli wszyscy razem – dzieci i goście, planując już udział w kolejnym przeglądzie, za rok….

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Początek strony