Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

1 magnolia fot w.seidlerRegaty o Puchar Magnolii - mają już swoje stałe miejsce w kalendarzu imprez ZOZŻ, dla jachtów balastowych. Najbliższe - organizowane przez Centrum Żeglarskie - odbędą się w dniach 10-11.czerwca 2017 roku, tradycyjnie na jeziorze Dąbie (zawiadomienie w załączeniu).

Przypomnę, że "Puchar Magnolii" upamiętnia jeden z najbardziej znanych szczecińskich jachtów - s/y "Magnolię" (na zdjęciach), zbudowaną w 1966 r. w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej, później zapisaną w dziejach polskiego żeglarstwa niezwykłymi pionierskimi rejsami, w latach 70-ych XX wieku, do Murmańska i Archangielska, i wokół Islandii - bez silnika (!) - z kapitanem śp. Zdisławem Paską. Właścicielem jachtu jest miasto Szczecin, a armatorem Centrum Żeglarskie. Czy ktoś z armatorów podobnych jachtów odważy się dzisiaj powtórzyć te wyczyny, z wyłączonym silnikiem, nawet na wejściach do portów, i bez GPS-u ? (WS)

Zobacz: zawiadomienie.

Początek strony