Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

CZ infoPo niedawnych inwestycjach i po reorganizacji jest to największa nie tylko w Szczecinie ale i na Pomorzu Zachodnim szkoła żeglarska, z własną mariną nad jeziorem Dąbie, dużą flotyllą szkoleniową, od kajaków i Optimistów po jachty pełnomorskie, oraz ze schroniskiem młodzieżowym, itd.

Szkoli głównie dzieci i młodzież, kontynuując wieloteni dorobek i tradycje wcześniejszego Ośrodka Morskiego Pałacu Młodzieży. Najlepiej przekonać się o tym osobiście, rodzinnie, już w najbliższą sobotę 20 maja 2017 r., kiedy Centrum zaprasza wszystkich chętnych na Dni Otwarte... (WS) (czytaj więcej)...
Zdjęcia: Wiesław Seidler

 

Otwarte drzwi w Centrum Żeglarskim

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnym dofinansowaniom. Jedną z takich inwestycji jest szczecińskie Centrum Żeglarskie, które otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych już w najbliższą sobotę od 9.00 do 18.00.

Największą atrakcją Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Żeglarskim z pewnością będzie możliwość wypożyczenia kajaka w okazyjnej, specjalnej cenie. Od godziny 9 do 18 wynajęcie sprzętu kosztować będzie tylko 8 złotych (niezależnie od czasu trwania rejsu). Uwaga – liczba kajaków jest ograniczona!
Odwiedziny w Centrum Żeglarskim mogą być także świetną okazją do zwiedzenia przystani, zapoznania się z ofertą edukacyjną ośrodka, obejrzenia jednego z najnowocześniejszych w Polsce schronisk młodzieżowych. To także szansa na skorzystanie z siłowni pod chmurką, przejście żeglarskiej ścieżki edukacyjnej czy zapoznanie się z wystawą fotograficzną „Ptaki ujścia rzeki Odry”. Wizyta nad jeziorem Dąbie pozwoli na podejrzenie codziennego życia przystani, na terenie której odbywają się regularne zajęcia żeglarskie i windsurfingowe, a tego dnia także szkolenie żeglarskiej reprezentacji Szczecina przygotowujące załogi do regat The Tall Ships Races.

O akcji
Celem akcji Ministerstwa Rozwoju pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” (DOFE) jest prezentacja projektów zrealizowanych w Polsce dzięki unijnym dofinansowaniom. W planach są setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni skorzystają z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. Wszystko to dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

W Centrum Żeglarskim realizowany był projekt pod tytułem „Budowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej”. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.


Tomasz Owsik-Kozłowski
rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki

Centrum Żeglarskie
ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin
tel. +48 517 423 577

Zobacz: informacje.

Początek strony