Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

2016 06 22 9999 95 CopyZawiadomienie o regatach

Zapraszamy na cotygodniowe regaty w Szczecinie od 17 do 31 maja 2017.

W programie w każdą środę:
- po południu zaplanowane są trzy wyścigi w południowej części Jeziora Dąbie Małe, trwające po około pół godziny każdy,
- wieczorem, spotkanie załóg w Tawernie pod Zardzewiałą Kotwicą w Camping Marina, z wręczeniem nagród.

Regaty są przeznaczone dla wszystkich jachtów balastowych.

Udział w regatach jest bezpłatny. Każdy jacht uczestniczący w wyścigach korzysta z rabatu w Tawernie, w czasie spotkania załóg.

Do przeliczania wyników dla wszystkich jachtów będą stosowane ewolucyjne wyróżniki regatowe oparte na RYA National Handicap for Cruisers (NHC). Więcej informacji o NHC oraz Instrukcja żeglugi są dostępne na stronie regat https://plus.google.com/+RegatywKażdąŚrodę.

Jacht zgłasza się do wyścigów nie później niż o godzinie 16:00 w każdą środę, podając: nazwę jachtu, numer na żaglu, nazwisko kapitana oraz liczbę osób załogi. Jacht zgłaszający się po raz pierwszy do cyklu wyścigów podaje dodatkowo dane pozwalające określić wyróżnik bazowy NHC: typ jachtu, dane katalogowe. Wszystkie zgłoszenia należy wysyłać SMS-em na numer tel. 501 157 279.

Oficjalne komunikaty dla uczestników, informacje z przebiegu regat i wyniki wyścigów są publikowane na stronie regat https://plus.google.com/+RegatywKażdąŚrodę.

Nagrody:
Dyplom dla zwycięzcy każdego z wyścigów w czasie przeliczonym NHC, wręczane w każdą środę wieczorem skiperowi jachtu obecnemu na spotkaniu załóg.
Puchar dla jachtu, który zdobył najwięcej punktów w sezonie (przemnożonych przez wagi zależne od liczby uczestników w poszczególnych wyścigach), wręczane armatorowi na spotkaniu załóg po ostatnim wyścigu cyklu.

Regaty organizuje stocznia jachtowa Andrzeja Armińskiego i Camping Marina. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z regatami.

Zobacz: instrukcja.

Początek strony