Logo ZOZŻ

Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski  

ul. Dworcowa 19 pok. 102, 70-206 Szczecin
telefony: +48 914347648, +48 918128271
e-mail: biuro@zozz.com.pl 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Szczecinie, na której chcemy przedstawiać przeszłą i bieżącą działalność Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak również - dorobek klubów i sekcji żeglarskich w nim zrzeszonych.

ZOZŻ zrzesza 50 klubów żeglarskich, a co najważniejsze - są to kluby prowadzące ożywioną działalność żeglarską w tym regatową w różnych środowiskach, także środowisku dzieci i młodzieży. W okręgu naszym organizowane jest corocznie ok. 50 imprez regatowych dla jachtów balastowych.

18403549 682472988628631 3418490744662124739 nAgnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły trzecie miejsce w zakończonych w sobotę 13 maja Mistrzostwach Europy w klasie 470.
W rozgrywanej w Monako imprezie wystartowało dziewięćdziesiąt załóg. Wśród nich polska - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin / KS AZS AWFiS Gdańsk). Na mistrzostwach zabrakło Irminy Mrózek Gliszczynskiej, która wciąż nie wróciła na wodę po operacji zerwanego więzadła krzyżowego w kolanie.
Polski team zaczął zawody od osiemnastego miejsca, ale w kolejnych wyścigach było już lepiej. Parze Skrzypulec - Ogar sprzyjały wyniki rywalek, które również miewały gorsze momenty, dzięki czemu w czwartek nasze reprezentantki awansowały na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Niestety w piątek nie udało się utrzymać tej lokaty i załoga „Księcia” spadła na trzecią pozycję.
W sobotę miał odbyć się wyścig finałowy, ale na przeszkodzie stanęła pogoda. Po kilku godzinach czekania na odpowiednie warunki, rywalizacja kobiet została zakończona na ośmiu wyścigach, które przeprowadzone zostały do piątku.
Ostatecznie mistrzostwo Europy zdobyła holenderska załoga Afrodite Zegers i Anneloes Van Veen, a srebro Elena Berta i Sveva Carraro z Włoch. Brązowy medal trafił do Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar. To najwyższe miejsce w historii żeglarstwa polskiego żeńskiej klasy 470 w regatach tej rangi.
W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się szwedzki duet Carl-Fredrik Fock i Marcus Dackhammar. Srebrny medal trafił do Guillaume Pirouelle i Jeremiego Miona z Francji, a brązowy do hiszpańskiej załogi Jordi Xammar i Nicolas Rodriguez.

www.zeglarski.info
Wyniki w załączniku pdf

Zobacz: wyniki.

Początek strony